O vítězství na hřišti Slovanu Liberec přišli starší žáci Čáslavi v poslední minutě

24. květen 2011, 22:56
(aktualizováno: 24. květen 2011, 22:56)

Čáslav - Výsledky víkendových zápasů celků mládeže FC Zenit Čáslav:

Starší dorost: FC Zenit Čáslav - Slovan Liberec 1:3 (1:0)

Starší žáci: Slovan Liberec – FC Zenit Čáslav 1:1 (0:0)

Domácí vyrovnali v poslední minutě utkání. Trenéři Miklušičák a Toman byli ihned po duelu viditelně skleslí: "Je to pro nás malá prohra. Inkasovali jsme v poslední minutě, po šanci nešanci. Tečovaná střela zapadla za bezmocného Kovaříka. Před utkání bychom remízu brali, podle průběhu je naprosto zasloužená. Přesto, pokud inkasujeme v poslední minutě, jste zklamaní."

Při hodnocení utkání již z trenérů chmury spadly: "Domácím patřil úvod, pak jsme ale hru vyrovnali a až dokonce jsme hráli s posílenou rezervou Liberce vyrovnanou partii. Šance se střídaly na obou stranách. Nás jako tradičně držel nad vodou Kovařík. V první půli měl gól na noze Malina, bohužel netrefil. Ve druhé mohl dvakrát skórovat Kořínek. Poprvé v samostatném úniku netrefil a podruhé po pěkné individuální akci Procházky zakončil slabě. Bohužel druhá šance byla těsně před vyrovnávací brankou – platilo klasické nedáš - dostaneš. Gól jsme vstřelili po standartce a výborné práci Kareše, který míč zpracoval na  prsa a z těžké pozice nekompromisně zavěsil."

Branka Čáslavi: Kareš. Čáslav: Kovařík - Macháček, Kareš, Netáhlo, Balouš - Vaigát, Jelínek, Procházka, Malina - Kratochvíl, Kořínek. Střídali: Zoufalý, Toman, Veselý.

Mladší žáci: Slovan Liberec – FC Zenit Čáslav 0:1 (0:1)

Přehlídka neproměněných stoprocentních šancí,to bylo utkání mladších žáků v Liberci. Hned po rozehrávce a pasu Machů postupoval sám na gólmana J.Petržilka. Ovšem s brankářem přehodil i bránu. O chvíli později centroval J.Petržilka na svého bratra, ten však na míč nedosáhl. Další samostatný nájezd zazdil Patočka, vysoko přestřelil. Gólu se hosté dočkali v 15. min. – J.Petržilka unikl, centroval do vápna, Šimůnek míč sklepl a Dominik Machů se na jaře konečně trefil – 1:0. Uklidnění bohužel branka nepřinesla. Do poločasu spálili hosté další dvě šance a ve druhé půli v zahazování tutovek pokračovali.

"Dnešek byl ukázkou toho, co je možné nedat," konstatoval po utkání trenér Václav Vondra a shrnul druhou půli: "Soupeře jsme před Žilku v bráně pustili dvakrát za poločas, přes půlící čáru se dostal asi pětkrát. Trvalý tlak přinesl obrovské šance, ve kterých se vystřídala většina útočných hráčů. Tu největší spálil Patočka, který z malého vápna nasměroval míč přesně do gólmana. Chtěli jsme vyhrát a odskočit na třetím místě tabulky, což se nám povedlo. To je klad dnešního utkání."

Branka: Machů. Čáslav: Tuzar (Žilka) – Šlejmar, Machů, Semrád, Komma – J.Petržilka, Koubský, Šimůnek, Fuxa – O.Petržilka, Novák
Střídali: Patočka, Danyi, Vidlák, Plíhal.