Oba dorosty FK Čáslav vyhrály první poločasy, přesto bodovat nedokázaly

23. srpen 2011, 10:25
(aktualizováno: 23. srpen 2011, 10:25)

Čáslav - V prvním domácím představení oba dorosty FK Čáslav dokázaly vyhrát pouze první poločas a ve druhém přenechali iniciativu soupeři, který dokázal utkání otočit. Na plný bodový zisk do tabulky krajského přeboru si tak musí minimálně týden počkat.

Čáslav - SK Rakovník 1:3 (1:0)

Hned po rozehrání udělala obrana hostujícího staršího dorostu chybu, kterou domácí nedokázali potrestat a tato akce předznamenala průběh celého utkání. V 9. min. se blýskl poprvé Výborný, který po autovém vhazování vytahoval konečky prstů tutovku hostí.  V 19. min. si gólovku připravil Zoufalý, kterého chytře vysunul do úniku Brunclík. Bohužel střela nezamířila mezi tři tyče. Mírný tlak Čáslavi využil domácí Horyna ve 27. min., kdy se parádně trefil po rohovém kopu. "Do poločasové pauzy jsme si vytvořili ještě několik příležitostí, ale hosty jsme nedokázali dorazit," konstatoval po utkání trenér domácích Miroslav Zikmunda.

"Druhou půli jsme nezvládli. Inkasovali jsme po hrubých chybách obrany od suverénně nejlepšího hráče na hřišti - kapitána hostí. Ten nám dvě branky dal a třetí připravil. Je fakt, že za nerozhodného stavu měl gólovku Brunclík, ale neproměnil ji. A téměř z protiútoku jsme inkasovali rozhodující gól," komentovali utkání trenéři.

A to ještě gólman Výborný chytil pokutový kop, který sám zbytečně zavinil. "Prohra mě ani tak nemrzí, jako spíš přístup hráčů. Více to komentovat nebudeme, vyřešíme to v kabině. Někteří hráči byli divákům pro smích," neskrývali špatnou náladu trenéři.

Branka Čáslavi: Horyna. Čáslav: Výborný - Jurka (65. Kováč), Dospěl, R. Goliaš, J. Goliaš - Zoufalý, Brunclík, Veselý, Horyna - Kalányos (70. Jungwirth), Chleborád.

[[Soutez? &soutez=56 &datum=2011-08-23 ]]

Čáslav - SK Rakovník 1:2 (1:0)

Utkání mladších dorostenců bylo celkem vyrovnané, obě mužstva střídavě ovládala hru a vytvářela si šance. Dlouho se však nedařilo najít recept na pozorné obrany a nebo akce končily na nepřesnostech.  Domácí se dočkali na konci prvního poločasu, kdy se po trestném kopu Kořínka v pokutovém území nejlépe zorientoval Kováč a zajistil Čáslavi poločasové vedení.

Velkou šanci na zvýšení náskoku měli domácí hráči po změně stran, Kováč ale v dobré pozici míč netrefil. Bohužel nadějný výsledek se domácím dařilo držet jen do 64. minuty, kdy po průniku z levé strany Rakovník stav srovnal. A o tři minuty šli hosté do vedení, kdy si situaci šest na dva domácí hráči neporadili a odražený míč se dostal k volnému soupeři - 1:2.  Snaha alespoň o vyrovnání ze strany čáslavských nevyústila ve větší šanci a tak i ve druhém soutěžním utkání vyšli bodově naprázdno.

"O přestávce jsme raději střídali Máru Netáhla, která si trochu hrál na Řepku. Od 17. min. měl žlutou kartu a po dalších zákrocích mohl být vyloučen už po půlhodině hry.  Škoda, že jsme vedení nepojistili, šance jsme k tomu měli. Na druhou stranu soupeř byl kvalitní a dostával nás pod tlak. Remíza by asi byla spravedlivější, ale na to se nahraje," zhodnotil utkání trenér Čáslavi Jiří Parachin.

Branka Čáslavi: 39. Kováč. Čáslav: Kovařík - Macháček, Kareš, Netáhlo (41. Veselý), Malina - Havránek (75. Zoufalý), Vaingát, Kováč, Jungwirth (41. Balouš) - Kořínek, Marek. Trenéři Parachin, Horák.