Podruhé v letošní sezóně čáslavské fotbalistky nastřílely svým soupeřkám sedmičku

8. říjen 2014, 21:31
(aktualizováno: 8. říjen 2014, 21:33)

Ústí nad Labem - Fotbalistky FK Čáslav vyrazili k utkání pátého kola ČFL do Ústí nad Labem, kde na ně čekal FK Krupka. Nechtěly opakovat ostudné domácí utkání s Duklou a tak trenéři trochu zamíchali se sestavou, což se jim vyplatilo:

Krupka - Čáslav 0:7 (0:3)

Čáslavandy od úvodních minut působily aktivně a do vedení šly už ve 3. minutě, kdy svůj tým uklidnila Čápová 0:1. Hostující hráčky si vynutily tlak, který domácí hráčky jen těžko hasily. Jen díky nepřesnosti čáslavských fotbalistek a rozhodcovskému ofsajd systému, neboť během půlhodiny byl praporek nespočítaně krát nahoře, se skóre měnilo až ve 27. minutě, kdy druhou branku proměnila Buchtová 0:2. Třetí branku do poločasu stihla dát opět Čápová 0:3.

Ani ve druhém poločase se obraz hry nezměnil. Domácí předvedly několik pokusů o zteč, ale hostující defenzíva v čele s jistou Jelínkovou, zahrála spolehlivě. I nadále to byly hostující hráčky, které udávaly tempo hry. Čtvrtou branku přidala Karáfiátová 0:4 a nádherným lobem překonala domácí Beníškovou v brance Musílková 0:5. Krátce nato poslala s jistotou míč do sítě domácích Buchtová 0:6  a tečku za skvělým výkonem čáslavských fotbalistek přidala hlavou Jehličková 0:7.

"Za dnešní výkon musíme naše děvčata opravdu pochválit. Konečně zahrála to, co se od nich očekává. Hrála kombinačně s rychlým přenesením míče. Naše hra měla fotbalovost," zhodnotil utkání trenér Čáslavských Ivo Ducheček.

Branky: 3., 36. Čápová, 27., 75. Buchtová, 60. Karafiátová, 73. Musílková, 86. Jehličková. Rozhodčí: Bůžek - Topinka, Petráček. Diváků: 55. Čáslav: Jelínková - Culková (80. Součková), Buřvalová, Veselá, Jehličková (85. Truhlářová) - T. Prchalová (75. Karabinošová), Karafiátová, Musílková, Fuksová - Čápová, Buchtová. Trenéři Ivo Ducheček, Jindřich Vaněček.

Příští utkání: Čáslav - Příbram (neděle 12. října od 10.15 hodin).