Pohár je silnou stránkou Jiskry!

27. květen 2010, 21:12

Zruč nad Sázavou - Ve druhém kole finále poháru OFS Kutná Hora fotbalisté Jiskry Zruč nad Sázavou ve středu odpoledne porazili Paběnice:

Zruč n. S. - Paběnice 3:2 (1:0)

Ve středečním odpoledni dorazil na zručské hřiště tým Paběnic! Při mistrovském utkání dominovali hosté, ale pohár je silná stránka Jiskry. Dobrou hrou po zemi na velkém hřišti tentokrát Paběnice domácí hráči přehrávali. Spoléhali se hlavně na brejky přes zručského kanonýra Cudlína. První branka však padla po rohovém kopu, který propadl vápnem a Cudlín na zadní tyči už věděl kam s ním 1:0! Po brance byla aktivnější Jiskra, ale k žádným vážnějším šancím už to nevedlo. Bojovalo se hlavně ve středu hřiště, kdy do konce první půle už mužstva nic zásadního nevymyslela.

Druhý poločas byl však o něco zajímavější a hrstka fanoušků si určitě přišla na své. Hned ze začátku druhé půle byl faulován po závaru ve vápně Tvrdík a kopala se penalta. Tu však Michal Váňa neproměnil. I přesto se bojující mužstvo domácích dočkalo a to po vysunutí Jouzy, utekl Cudlín a uklidil míč placírkou k tyči 2:0! Hosté snížili v polovině druhé půle, kdy z brejku prostřelil na přední tyč Kozla Votava - 2:1. Z následné rozehrávky vymýšleli kulišárnu Havel s Cudlínem, Havel rozehrál a Cudlín napálil míč z první na hostující branku. Brankář hostí však s námahou míč do branky nepustil. Jiskra pokračovala v dobré hře, v pohodě kombinovala a vytvářela si šance. Ty své prozatím Havel s Cudlínem ještě neproměnili. Hosté už se tolik do šancí nedostávali, hrozili však ze standardních situací. A tak deset minut před koncem opět udeřil Cudlín, kdy po brejku levou napálil břevno, od kterého se míč odrazil do gólmana a následně se odkutálel do branky 3:1. V podstatě bylo rozhodnuto, v samotném závěru měl obrovskou šanci Havel, ale ta zůstala nevyužita. V nastaveném čase se ještě zaradovali hosté, kdy po rohovém kopu snížili na 3:2. Po následné rozehrávce rozhodčí utkání ukončil.

Branky: 35., 61., 76. Cudlín - 75. L. Votava, 90.+1 Blažek. Rozhodčí: Dolejš. ŽK: J. Havránek, L. Jelínek, Tvrdík - Blažek. Diváků: 30. Zruč n. S.: Kozel - J. Havránek, Jouza, Janata, L. Jelínek, Tvrdík, P. Jelínek, M. Váňa, Cudlín, Havel, Matouš. Paběnice: Vavřička - Petrásek, Blažek, M. Dvořák (77. Titze), O. Votava, Ivičič (54. Sochr), P. Mužátko, D. Říha, L. Votava (89. Mil. Novák), Vlach, J. Růžička.