Pohár OFS získala rezerva Kutné Hory! Ajax Štrampouch ale ve finále předvedl povedený výkon

9. červen 2016, 21:10

Čáslav – Letošní finále poháru OFS Kutná Hora proti svedlo celek ze třetí třídy a zástupce okresního přeboru. Na čáslavském stadionu ve Vodrantech tak na trávník vyběhly týmy Ajaxu Štrampouch a rezervy Kutné Hory.

Štrampouch – Kutná Hora B 1:2 (0:1)

Kutnohorští fotbalisté se dle předpokladů ujali rychlého vedení v zápase. Antošovu přihrávku zužitkoval v gólovou střelu Vodička – 0:1. Tím však iniciativa rezervy kutnohorské Sparty vzala za své a míč na svých kopačkách překvapivě drželi hráči Ajaxu. Fotbalisté Štrampouchu se ale do vážnější příležitosti nedostali. Za zmínku stojí pouze střela Müllera, kterou si gólman Jeřábek pohlídal.

Po hodině hry otřel míč o břevno kutnohorský Antoš. Štrampouch reagoval v 67. minutě ranou Šupky, která ale letěla nad bránu. Hráči Ajaxu se za své snaží dočkali odměny. Deset minut před koncem se totiž gólově prosadil kapitán Záhrobský – 1:1.

Diváci se již pomalu těšili na rozuzlení v podobě pokutových kopů. Těch se ale nedočkali, když Antoš využil zaváhání gólmana Chmelaře a lehkou tečí usměrnil míč do brány – 1:2. Štrampouch se pak již na další odpověď nezmohl.

Trenér Ajaxu Štrampouch Jaroslav Černík byl i přes finálovou porážku se svým týmem spokojen: „Pro nás bylo úspěchem už to, že jsme se do finále dostali. Vždyť jsme na své cestě vyřadili hned tři týmy z okresního přeboru,“ podotkl Černík a pokračoval: „Finále jsme odehráli slušně. Škoda inkasované branky ke konci zápasu. Jednalo se o vyrovnané utkání,“ připomněl. „V závěru se projevilo i to, že nemáme tolik hráčů na střídání jako soupeř. Ostudu jsme ale neudělali,“ uzavřel trenér Ajaxu.

„Jednalo se o vyrovnaný zápas,“ hodnotil finále trenér kutnohorské rezervy Pavel Král. „Věděl jsem, že Štrampouch není lehkým soupeře, a to se potvrdilo. Sice jsme dali již ve čtvrté minutě branku, ale následovalo totální naše uspání s tím, že to půjde samo. A ono to nešlo,“ konstatoval Král. „Nebylo to jednoduché. Nakonec zápas pro nás dopadl dobře. V jednu chvíli nás soupeř dokonce tlačil. Máme to v hlavách, myslíme si, že se soupeř porazí sám,“ připomněl Pavel Král, který dodal, že jej mrzí zranění Filipce z prvního poločasu.

Branky: 79. Záhrobský - 4. Vodička, 86. Antoš.

Rozhodčí: Ledvina – Poklop, Pařez. Žluté karty: Valdman – Zelený, Antoš. Diváků: 150.

Štrampouch: Kočí (46. Chmelař) – Fuxa (66. Vacek), Svoboda, Záhrobský, Müller (87. Šimunek) – Šupka, Oliva, Vetešník, Čerimi – Valdman, Smutný. Trenér Jaroslav Černík.

Kutná Hora B: Jeřábek – Kopecký, Černý, Zelený, Filipec (43. Michálek) – Nedvěd, Lebeda (56. Hulman), Nekvinda, Jarkuliš (56. Král) – Vodička (87. Turkovský), Antoš (90. Vojáček). Trenér Pavel Král.