Poločasové vedení Kutná Hora neudržela, alespoň o bod přišla až v samotném závěru

2. duben 2023, 19:27

Mnichovo Hradiště – Fotbalisté Sparty Kutná Hora v neděli zavítali na hřišti Mnichovohradišťského SK. Tohoto soupeře na podzim doma udolali v 80. minutě brankou Filipa Čápa 1:0.

Mnichovohradišťský SK – Kutná Hora 3:1 (0:1)

„Naprosto vyrovnaný zápas, jeden bod jsme si zasloužili,“ konstatoval po zápase sportovní manažer Sparty Kutná Hora Miloš Malina. Hosté přitom po prvním poločase vedli 1:0, krátce po změně stran ale o náskok přišli, aby dvě minuty před koncem inkasovali druhou branku a v páté minutě nastavení třetí. „Kluci zápas opravdu odbojovali, je to škoda. Kromě France a Malého v bráně hrálo velmi mladé mužstvo,“ upozornil s tím, že Kutná Hora v tuto chvíli bojuje také s rozsáhlou marodkou. Z minulého zápasu doma jsou zranění Wolf, Cimr, Křelina a do Mnichova Hradiště nejeli ani Filip Čáp ani Milan Čáp. „Při předzápasové rozcvičce se zranil Strnad a deset minut před koncem jsme odnesli ze hřiště Jakuba Nekvindu a Václav Čičatka dohrával se zavázanou rukou,“ oznámil další zranění Miloš Malina. Je tak otázkou, jakou dobu si vyžádá léčení všech zraněných. „Jde o svalové záležitosti, to vypadá na dlouho,“ odhadoval a dodal: „Mladí kluci ale hráli opravdu dobře, zápas odmakali.“

Podle posledních informací má Václav Čičatka zlomenou ruku a Jakub Nekvinda má čtyři stehy na noze.

Branky: 49. Geissler, 88., 90.+5 Košek – 45.+3. Čičatka. Rozhodčí: Kurka – Nehasil, Kubečka. ŽK: Charvát, Rakouský – Vokoun, Piskač, Němec. Diváků: 220. Mnichovohradišťský SK: Binder – Mihalík, Sabol, Charvát, Vegricht, Kořínek, Sedláček (90.+2 Zajíček), Knobloch, Novák (71. Rakouský), Geissler (64. Košek), Radačovský (64. Majdl). Trenér Aleš Kohout. Kutná Hora: Malý – Čičatka, Nekvinda (81. M. Stieber), Franc, Vokoun – Honc (90.+6 Pustovoitov), Šámal, Piskač, M. Exner, Pleva – Němec (90.+6 Schovanec). Trenér Petr Malý.