Pro Štefana Auera skončil sobotní zápas po sedmnácti minutách, přijela pro něj záchranka

9. únor 2013, 16:47
(aktualizováno: 9. únor 2013, 16:47)

Kutná Hora - Po středeční prohře s Hlinskem sehráli fotbalisté Sparty Kutná Hora další přípravné utkání v sobotu. Na své umělé trávě přivítali sedmý tým podzimní části ČFL - SK Převýšov. Hosté přijeli i se dvěma bývalými "Čáslaváky" Hečkem a Špidlenem.

Kutná Hora - Převýšov 1:1 (0:1)

Hosté se do první vážnější šance dostali už ve 14. min.: Jeníček promáchl do prázdna a proti Novákovi gólman Šimon vyběhl včas. Zápas ale výrazně ovlivnila 17. min.: Po nevinném souboji zůstal na hřišti ležet Štefan Auer, pro kterého musela dorazit záchranka kvůli zlomenině nohy. Po dvacetiminutové přestávce se oba celky dostávaly do tempa jen zvolna. Skóre se změnilo deset minut před přestávkou, když si na Blažejův trestný kop parádně naběhl Kouřil - 0:1.

V 56. min. nejprve po dlouhém výkopu gólmana Vavřiny vlétl do hlavičkové malé domů Černého Schwarz, ale skončilo to jen rohem. V 66. min. se před Vavřinou zjevil úplně volný Křelina, ovšem kutnohorský gólman včas vyběhl. Vyrovnání se tak Sparta dočkala v 87. min. po akci po levé straně, když v závěru Wolf zařadil "šestku", utekl obraně a překonal i gólmana - 1:1.

Výsledek ze zápasu ve světle zranění Štefana Auera není vůbec důležitý. "Nevíme přesně, co mu je, ale jelikož měl nohu v nepřirozené poloze, může jít o dvojnásobnou zlomeninu," hlesl trenér Sparty Radim Truksa a pokračoval: "Zranění Auera a dlouhá pauza zápas a hlavně první poločas ovlivnilo." Kutnohorští inkasovali po trestném kopu. "Po nedohrané a neobsazené standardní situaci," zlobil se. "Je to třetí gól po standardce po sobě, to mě štve a musíme na tom zapracovat," přiznal  dodal: "Druhý poločas byl vyrovnaný, šance se vystřídaly na obou stranách. Remíza asi odpovídá průběhu utkání."

Zápasu přihlížel s berlemi Tomáš Skokan. "Zranil se ve středečním utkání s Hlinskem, má natržené kolenní vazy. Vypadá to minimálně na šest týdnů," uzavřel Radim Truksa.

Také trenéra Převýšova Bohuslava Pilného mrzí zranění Štefana Auera. "To zápas ovlivnilo," upozornil a dodal: "My jsme pokračovali v nepřesvědčivých výkonech, moc se nám nevede. Kutná Hora si vyrovnat zasloužila. Zranění mě mrzí, jsem rád, že se pak zápas dohrál v poklidu."

Branky: 87. Wolf - 35. Kouřil. Rozhodčí: Šťastný - Mojžíš, Herda. ŽK: Černý. Kutná Hora: Šimon (46. Vavřina) - M. Šváb, M. Tomíšek, Jeníček, Mach - Wolf (46. M. Frejlach), J. Vančura, Černohlávek (70. Wolf), Auer (17. Kozel) - Melechovský, A. Schwarz. Trenér Radim Truksa. Převýšov: Petr (46. Finke) - Hečko, Jarkovský (46. Křelina), Kouřil (46. Černý), Veselka - Špidlen, Blažej (46. Hrabík), Jan Dvořák, Novák, Urbanec - Josef Dvořák. Trenér Bohuslav Pilný.