Sousedské derby jasně ovládli fotbalisté SK Církvice, řadu šancí ještě nedali!

5. červen 2022, 20:12

Nové Dvory – 26. kolo okresního přeboru zakončilo sousedské derby: Na hřiště Nových Dvorů v neděli dorazili fotbalisté SK Církvice:

N. Dvory – Církvice 0:4 (0:4)

Hosté začali bez respektu a domácí gólman Štěpnička si v prvních pěti minutách připsal tři těžké zásahy pro stoprocentních šancích soupeře. Po čtvrthodině se k ohrožení branky dostali také Novodvorští, J. Kokeš přihrávkou po zemi hledal v šestnáctce Mrázka, kterému se ale zakončení nepovedlo. Byl z toho brejk M. Vocla, který z další příležitosti vytěžil jen roh! Ve 25. min. gólman Štěpnička zlikvidoval další jasnou šanci Duška, ve 30. min. kryl i střelu M. Vocla. Z další akce ale M. Vocl uvolnil Jungwirtha, který otevřel skóre – 0:1. Festival církvických šancí pokračoval i dál: Palii hledal ve vápně M. Vocla, jenže Štěpnička se stihl včas přemístit a další tutovku skvěle vyrazil a P. Vocl z dorážky mířil nad. Ve 37. min. byli domácí blízko vyrovnání, když A. Kokeš po centru J. Kokeše z levé strany zblízka přestřelil. V posledních pěti minutách se roztrhl pytel s góly hostů: Nejprve P. Vocl upravil na 0:2, aby ve 45. min. prošel míč domácím velkým vápnem a Dušek ho uklidil do prázdné brány a ještě krátce po rozehrání M. Vocl zvýšil už na 0:4.

O výsledku bylo rozhodnuto už po prvním poločase, hru jasně kontrolovali hosté. Ti si také ve druhém poločase připravovali jednu šanci za druhou, ale buď je zastavil odpískaný ofsajd a nebo výtečný brankář domácích Jan Štěpnička.

„Máme hodně hráčů zraněných, do zápasu jsme nešli s ničím jiným než nedostat moc gólů,“ shrnul utkání trenér Nových Dvorů Petr Čermák. „Chtěli jsme si zahrát fotbal, ale to se nám v první půli nedařilo,“ doplnil. Za stavu 0:1 měli domácí příležitost na vyrovnání, jenže A. Kokeš ji nevyužil. „Nedali jsme a vzápětí dostali, druhý poločas se už jen odehrál. Hosté už tolik nenapadali, nám dělal problém jejich presing v prvním poločase, ten jsme nezvládli,“ dodal k zápasu.

Fotbalisté z Církvice zahazovali jednu šanci za druhou, příležitostí měli ne na dva zápasy, ale na celou sezonu! „Se zakončením máme problém v každém zápase. Trápili jsme se se Zbraslavicemi, podobně jsme se trápili na Kaňku. Když vyhrajeme, tak se tomu člověk zasměje, ale když by to bylo 0:0, bylo by to špatné,“ upozornil trenér Církvice Tomáš Hruška. „Gólman Nových Dvorů prý chytal dobře,“ smál se nakonec.

Branky: 30. Jungwirth, 41. P. Vocl, 45. Dušek, 45. M. Vocl. Rozhodčí: T. Volenec – J. Volenec, R. Pařez. ŽK: J. Kokeš – Macháček, M. Volenec, L. Koten. Diváků: 100. N. Dvory: Štěpnička – Mrázek, Veselý, J. Rejthárek, Jarkuliš – Kratochvíl, A. Kokeš (52. P. Šindelář), Nechanický, J. Kokeš, Melezínek – Hruška. Trenér Petr Čermák. Církvice: Foršt – Macháček, Koten (54. Černý), J. Kalfiřt, Němec (80. Nývlt) – P. Vocl, Jungwith, M. Volenec, Palii – Dušek (84. Ardelean, M. Vocl (46. Vidlák, 82. P. Kicner). Trenér Tomáš Hruška.