Starší dorost FK Uhlířské Janovice porazil vedoucí celek krajského přeboru!

14. březen 2016, 06:40

Uhlířské Janovice - V prvním jarním kole fotbalového krajského přeboru přijel o víkendu na horkou půdu do Uhlířských Janovic prozatím nejlepší tým soutěže, FC Sellier & Bellot Vlašim. Podzimní utkání dopadlo lépe pro vlašimské.

U. Janovice - Vlašim 2:0 (1:0)

Začátek utkání byl poměrně opatrný. Uhlířskojanovičtí se spoléhali hlavně na pevnou defenzivu a na rychlé bratrské duo, Tomáše a Jaroslava Koppovi. Hra byla už od začátku velice kouskovaná častými fauly Vlašimi. Až ve 20. minutě se měnilo skóre utkání. Na středu hřiště se k míči dostal Vyhnánek, provedl efektní otočku a dlouhou přihrávkou vyslal do samostatného úniku T. Koppa. Uhlířskojanovický útočník s číslem 7 na zádech se tváří v tvář gólmanovi nemýlil, 1:0. Vzápětí mohlo být vyrovnáno, vlašimský útočník po samostatném úniku už překonal i Zárubu a předložil míč před prázdnou bránu, jeho spoluhráč však mířil vysoko nad. První poločas tak skončil 1:0.

Druhý poločas začal tlakem Vlašimi. Prvních deset minut se uhlíři prakticky nedokázali dostat do souvislejší kombinace, žádné větší šance Vlašimi ovšem nepřicházely. V šedesáté minutě se začali konečně osmělovat i domácí. Hra byla ovšem plná nepřesností a na hráče začal dopadat velký tlak. Na hřišti se začalo přiostřovat nejen při osobních soubojích, ale také mezi některými hráči začaly slovní přestřelky.

Napjatý zápas lépe zvládali uhlíři, kteří svou psychickou převahu dokázali přeměnit také v převahu na trávníku. Do stále více šancí se dostávali hlavně bratři Koppové a záložník Vyhnánek. Právě Vyhnánek měl v 72. minutě na kopačce největší šanci utkání. Štírek T. Kopp mu připravil míč před odkrytou branku, střela ovšem mířila vysoko nad. O pár minut později běžel T. Kopp dokonce sám na bránu a snažil se hostujícího brankáře přehodit, ten ovšem vytáhl skvělý zákrok a slibný pokus vyrazil mimo. Zasloužený druhý gól padl až ve 85. minutě, kdy se po závaru ve vápně Vlašimi dostal k míči Vyhnánek, jenž našel na zadní tyči osamoceného Beneše a ten zvýšil na 2:0!

„Od začátku utkání jsme se mohli opřít o skvělou obranu a efektivní útok. O poločase jsme si jasně určili, co chceme hrát, a to se nám, myslím si, povedlo,“ neskrýval svou spokojenost kapitán Beneš. Na závěr střelec druhé branky dodal: „Jsem moc rád, že se nám podařilo zvítězit nad takhle těžkým soupeřem, zvláště když jsme podzimní vzájemný duel prohráli. Navíc zimní příprava byla opravdu těžká, takže tohle vítězství je pro nás opravdu skvělé. Nesmíme však usnout na vavřínech.“

Branky: 20. T. Kopp, 85. Beneš. Rozhodčí: Bekešský - Kratochvíl, Holý. U. Janovice: Záruba - Randliszek, Doubrava, Vinický, Holeček- Beneš (C), Hervert - Hrabánek (66. Bílek), Vyhnánek, J. Kopp (90. Kmoch) - T. Kopp. Dále na střídání: Čermák, Filípek, Klinger, Randa. Vlašim: Šanda - Martinák (78. Rut), Jelínek, Bryl, Vesecký - Matzner, Sedláček (46. Vesecký), Bělohlávek (62. Novotný), Srb (C) - Pavouček (46. Zeman), Dušek.

12 Kutná Hora 11 0 0 0 11 8:56 0

Ml. dorost: U. Janovice - Vlašim 1:2 (0:1)

Branky: 43. Randa - 38. Chvátal, 61. Štyx. Rozhodčí: Kratochvíl - Bekešský, Holý. U. Janovice: Filípek - Franc, P. Hrabánek, Doubrava, Bílek, T. Kopp, Kocábek (75. Šnajberk), Čermák, Randa (62. J. Kopp), Vondráček.

1 Vlašim 12 11 0 0 1 60:16 33
2 Neratovice 12 9 0 0 2 67:19 28
3 Mn. Hradiště 11 8 0 0 2 45:15 25
4 Mělník 12 8 0 0 3 45:19 25
5 Čáslav 12 7 0 0 4 60:16 22
6 U. Janovice 12 7 0 0 4 40:18 22
7 Boh. Poděbrady 11 6 0 0 5 33:26 18
8 Nymburk 11 4 0 0 6 26:39 13