Starší dorostenci Čáslavi otočili vedení Kosmonos a přivezli všechny body!

13. duben 2015, 21:16
(aktualizováno: 13. duben 2015, 21:16)

Kosmonosy - Ve 21. kole krajského přeboru se čáslavští mladší a starší dorostenci o víkendu představili na hřišti Kosmonos.

U19: Kosmonosy - Čáslav 1:2 (0:0)

Utkání bylo soubojem o přední příčky tabulky, čemuž odpovídal i první poločas, který skončil remízou, bez velkých šancí na obou stranách. V druhém poločase šel do vedení soupeř, který se prosadil z pokutového kopu 1:0. Závěrečných deset minut utkání však patřilo hostům, kteří nejprve vyrovnali gólem Veselého a taktika dobrého střídání přinesla ovoce dvě minuty před koncem, kdy rozhodl o zisku cenných tří bodů Semrád 1:2.

Hodnocení trenéra Radka Dobrého: "Přijeli jsme do Kosmonos s jasným cílem napravit naší domácí ztrátu z minulého kola. Kvalitu zápasu hodně ovlivňovalo nerovné hřiště na kterém byla kombinace opravdu složitá. Celý zápas moc brankových šancí nepřinesl a tak se čekalo na chybu soupeře. Bohužel pro nás jsme ji udělali první my, když jsme trestuhodně ztratili v útočně fázi míč a soupeř z následného rohového kopu si vymodlil penaltu, kterou bezpečně proměnil. Na tento stav jsme museli reagovat a pozměnit rozestavení a prostřídat. Domácí jsme dostali pod tlak, který přinesl tížené vyrovnání po rohovém kopu. Rozhodující moment zápasu zaznamenal střídající Vojta Semrád který proměnil kolmou nahrávku za obranu Kosmonos a krásným lobem překonal domácího brankáře."

Branky Čáslavi: Veselý, Semrád. Čáslav: Gajdošík - Veselý, Basl, Toman, Macháček - Havránek, Richard, J. Petržilka, Ronovský (84. Stránský), Rolenec ( 90. Čejka), R. Plíhal (75. Semrád). Trenér Radek Dobrý.
[[Soutez? &soutez=135 &datum=2015-04-13 ]]

U17: Kosmonosy - Čáslav 1:1 (1:0)

V utkání mladších dorostenců byli papírovými favority hosté, ale jak to tak bývá, realita je občas a zvlášť ve fotbale jiná. Jakkoliv byla patrná územní převaha Čáslavi, do vedení šli domácí po ojedinělém rychlém brejku v 7. min. 1:0. Co naplat, že šance si hostující tým vytvářel, ale jejich proměňování bylo bez úspěchu, kdy do poločasu jsme orazítkovali pouze dvakrát tyč a jednou břevno domácí branky.

Tlak pokračoval i v druhém poločase, který nakonec vyvrcholil srovnáním T. Koppa v 55. min. hlavou po rohovém kopu 1:1. Následovaly další šance, ale bohužel bez kýženého úspěchu. Nakonec mohli o vítězství rozhodnout i domácí, kteří v závěru nastřelili také tyč a břevno.

Hodnocení trenéra Radka Tomana: "Pro nás je tento zápas zklamáním. Místo abychom o vítězství rozhodli již v prvním poločase, tak jsme nakonec měli ještě v závěru zápasu štěstí. Koncovka z naší strany žalostná, asi se nám lépe hraje pod tlakem, než abychom slabší soupeře přehrávali."

Branka Čáslavi: T. Kopp. Čáslav: Brabec - Novák, Semrád, Čejka, Vavřina - J. Kopp, O. Plíhal, Stránský, Suchomel - Vančura, Šablystyj. Střídali Havlík, T. Kopp, Petržílka, R. Plíhal. Trenér Radek Toman.