Starší žáci FC Zenit Čáslav vyrazili na zimní soustředění na Smejkalovu boudu do Krkonoš

18. únor 2011, 19:13
(aktualizováno: 19. únor 2011, 14:14)

Čáslav - Starší žáci FC Zenit Čáslav absolvovali koncem ledna zimní soustředění na Smejkalově boudě v Krkonoších. Průběh soustředění zhodnotili trenéři starších žáků Milan Miklušičák a Radek Toman.

Hned po příjezdu a ubytování jsme absolvovali první tréninkovou jednotku a to v podobě 45 minutového výběhu na seznámení se s tamějším prostředím. Následující dny jsme naskočili do trojfázových tréninků, do kterých jsme zařadili ranní výběh, hlavní dopolední trénink, odpolední trénink na běžkách a strečink. Po zátěži nám nechyběla ani potřebná regenerace a odpočinek v podobě sauny, vířivky a masáže. Po večerech jsme se také věnovali taktické přípravě. Abychom jsme se během týdne trochu odreagovali a odpočinuli si od fotbalu, využili jsme tamního lyžařského areálu a navštívili snowtubing a zorganizovali štafetový závod v běhu na lyžích. Na start se postavilo šest tříčlenných družstev, které startovali po dvojicích a vítězové postoupili do finále.  V malém finále o 4. – 6. místo se umístili na 6. místě – Procházka, Vaingát, Zoufalý, na 5. místě – Ronovský, Kratochvíl, Havránek (zvaný Bauerson), a na 4. místě se umístila trojice – Jelínek, Macháček a Kubát. Velké finále o 1. – 3. místo skončilo následovně: 3. místo – Kořínek, Netáhlo, Obořilová, 2. místo – Basl, Veselý, Balous, a 1. místo – Toman ml., Malina, Kovařík (zvaný „klasik“). Tento závod byl zpestřením celého soustředění, kde všichni předvedli až neuvěřitelné výkony. Poslední den jsme využili nádherného počasí a vyrazili jsme na celodenní výlet na běžkách. Za doprovodu pana Smejkala, jsme absolvovali přibližně 25 km dlouhou trasu Benecko – Horní Mísečky – Benecko – Herlíkovice – Smejkalova bouda.

V sobotu nás čekal návrat domů a zároveň přípravný zápas na Julisce s ligovou Duklou Praha. Zápas měl dobrou fotbalovou úroveň a fotbalově jsme se vyrovnali ligovému týmu. I přes dobrou hru jsme nakonec inkasovali dvě branky po individuálních chybách a prohráli 0 : 2. I tak jsme byli s naší hrou spokojeni a kluci podali dobrý výkon.

Soustředění i zápasu se zúčastnili tito hráči: Kovařík, Kubát, Procházka, Vaingát, Zoufalý, Ronovský, Kratochvíl, Havránek, Jelínek, Macháček, Kořínek, Netáhlo, Basl, Veselý, Balous, Toman ml., Malina.

Tímto bychom chtěli poděkovat personálu Smejkalovy boudy v Krkonoších, který nám připravil výborné podmínky pro soustředění, a zároveň děkujeme manželům Havránkovým za jejich ochotu a pomoc při soustředění.