Střídající Jaroslav Zahajský pokropil Kaňk živou vodou, k zisku bodů to ale nestačilo

19. říjen 2013, 18:00
(aktualizováno: 19. říjen 2013, 18:58)

Malín - V devátém kole okresního přeboru přivítali fotbalisté Sokola Malín soupeře z Kaňku. Branku do "šatny" potvrdili druhým gólem hned po přestávce a vzhledem k šancím se zdálo, že je utkání jen otázkou skóre. Na drama ale zadělal Jaroslav Zahajský, který po třech minutách na hřišti dal hostům naději kontatní brankou:

Malín - Kaňk 2:1 (1:0)

Domácí si udržovali po celý první poločas mírnou převahu, své příležitosti ale využít nedokázali. Už v 11. min. se Vojtíšek protáhl do pokutového území, pak ale skončil na brankáři Pospíšilovi a později s Mukařovským nedokázali dotáhnout nadějný brejk. Za hosty se ve 32. min. osmělil Mandík, jenže jeho střela z hranice šestnáctky skončila jen rohem. Ve 41. min. po Vojtíškově centru zprava hlavičkoval volný L. Kraus téměř z malého vápna, jenže nad hostující bránu. Vedoucí branky se Malín přece jen dočkal, těsně před koncem první půle: Vojtíškovu střelu gólman Pospíšil stačil jen vyrazit a P. Rezler přes Pavlíka doklepl balón do sítě - 1:0.

Těsně po přestávce domácí celek uklidnil Vojtíšek: Na polovině hřiště vypíchl míč a svůj únik zakončil gólem na 2:0. Právě Vojtíšek pak měl na kopačce dalších několikk tutovek: Dvakrát ale nastřelil tyč a také ho vychytal pozorný brankář Pospíšil. V 55. min. se obrana domácích rozestoupila před Kubánkou, který ale mířil jen do nohou brankáře Staše. V 70. min. dal utkání nový náboj střídající Jaroslav Zahajský: Na hřišti nebyl ani tři minuty, když po rohovém kopu od zadní tyče hlavou korigoval na 2:1. V posledních dvaceti minutách viselo vyrovnání ve vzduchu, Malín ale nakonec tři body uhájil.

Trenéra Malína Tomáše Vojtíška mrzely neproměněné příležitosti. "Několik šancí neproměníme a pak je z toho takové drama," ulevil si a dodal: "Podle mě zápas absolutně nezvládl rozhodčí, nebyl z toho fotbal, ale kopaná."

"Vzhledem k výkonu jsme si vyhrát asi nezasloužili," přiznal trenér Kaňku Roman Výborný. "Kazili jsme jednoduché balóny a pomalu nic jsme si nevytvořili," doplnil. Po kontaktní brance Zahajského hosté ale soupeře zatlačili. "Ale bez efektu," poznamenal kouč a navázal: "Jestli jsme dvakrát za zápas vystřelili na bránu. Škoda branky dvacet vteřin před přestávkou a druhého gólu hned na začátku druhého poločasu. Tyto dvě branky zápas asi rozhodly."

Branky: 45. P. Rezler, 47. T. Vojtíšek - 70. Zahajský. Rozhodčí: Petr Novotný. ŽK: D. Matz. Diváků: 80. Malín: Staš - Puchýř, Novotný, J. Šťastný, Husa - Hylský, L. Kraus, P. Štoček, P. Rezler - T. Vojtíšek ml., Mukařovský. Trenér Tomáš Vojtíšek st. Kaňk: Pospíšil (88. Černý) - Pavlík, Zrzavý (67. Zahajský), D. Matz, Wágner - Čížek, J. Horký, M. Horký (51. Čech), J. Výborný - Mandík, R. Matz (46. Kubánka). Trenér Roman Výborný.