Vedení Čáslavi vymazal ani ne po dvou minutách Radim Holub z penalty

19. říjen 2013, 12:44
(aktualizováno: 19. říjen 2013, 12:44)

Chrudim - V rámci jedenáctého kola ČFL fotbalisté FK Čáslav vyrazili v sobotu dopoledne do Chrudimi. Na hřišti Za Vodojemem je čekal desátý tým tabulky MFK Chrudim včetně útočníka Radima Holuba, který v Čáslavi hrál. Za hosty poprvé nastoupil Vlastimil Karal, zaujal post defenzivního záložníka:

Chrudim - Čáslav 1:1 (0:0)

Čáslavští začali důrazně, v osobních soubojích byli úspěšnější a zpočátku se jim dařila i kombinace. Branku domácích ale pořádně neohrozili, snad jen Dolejš po svém průniku po pravé straně, když potom jeho nastřelený přízemní míč minul chrudimskou bránu. Domácí se postupem času hostům vyrovnali a obrana Čáslavi se musela mít napozoru především po standardních situacích Vladyky. Ve 25. min. Jarosz po rohovém kopu přiťukl Váchovi, jehož nepříjemnou ránu zpoza vápna nejprve do země Antošík vytáhl nad břevno.

O první změnu skóre se po změně stran postarali až hosté: V 69. min. dlouhý odražený aut D. Fikejze napálil Rozsíval pěknou ranou přímo do "šibenice" - 0:1. Radost Čáslavi ale netravala dlouho: Prakticky hned z rozehrání se Holub v pokutovém území natlačil před Rendlu, po jehož zákroku rozhodčí bez váhání nařídil pokutový kop, který proměnil právě Holub - 1:1. Hosté se dostali pod tlak, navíc Chrudim zahrávala neuvěřitelné množství standardek. V 74. min. Antošík vytáhl Jaroszovu ránu k tyči. V 85. min. se Štěpánek protáhl do šestnáctky, jenže pak naštěstí z vyložené šance přestřelil a v 86. min. po centru Luptovského hlavičkoval Holub nepřesně. Míč dostali do sítě v nastaveném čase až hosté, když Karal odražený balón vrátil za obranu, jenže při pohotovém zakončení Praise těžil z ofsajdové pozice.

"Diváci viděli bojovné utkání, domácí měli mírnou převahu. Po vynucených faulech jsme se dostávali pod tlak, soupeř kopal hodně standardních situací. To, z čeho vyrovnali, se snad nedá ani komentovat. To musí posoudit lidi, kteří chodí na fotbal a zaplatí si lístek. Domácí to samozřejmě baví," shrnul zápas čáslavský trenér Jan Kmoch. Bylo na něm vidět, že pouze jeden bod ho zklamal. "Dvacet minut před koncem jsme dali gól a to, co se dělo hned potom... To je těžké. Chtělo to chvilku vydržet, aspoň pět minut a domácí by se dostali pod tlak sami a asi bychom uhráli lepší výsledek. Ve druhé půli jsme ale měli být aktivnější," zakončil Jan Kmoch.

Branky: 71. pok. kop Holub - 69. Rozsíval. Rozhodčí: Moník - Slavíček, Novák. ŽK: Vácha - Habbar, Rozsíval, D. Fikejz, Antošík. Diváků: 480. Chrudim: Vostradovský - Štěpánek, Linhart, Radouš, Adámek - Jarosz, Vácha, Vladyka, Langr (80. Mastík), Nadrchal (71. Luptovský) - Holub. Trenér Pavel Jirousek. Čáslav: Antošík - Šandera, Zdeňka, Rendla, Kunášek - Dolejš (90.+3 Maxa), Karal, Habbar (58. Praise), Rozsíval, D. Fikejz - Melechovský. Trenér Jan Kmoch.