Suchdol poslal do Paběnic důrazné varování - ve středu porazil Červené Pečky

23. březen 2011, 19:45
(aktualizováno: 23. březen 2011, 19:46)

Červené Pečky - Jarní část nižších soutěží na Kutnohorsku začne už v sobotu, ještě před tím si však fotbalisté Sokola Suchdol vyjednali přátelské utkání s týmem FK Červené Pečky. Soupeře z I. A třídy nakonec porazili o dvě branky a do Paběnic si prý pojedou pro tři body.

Č. Pečky - Suchdol 1:3 (1:1)

Domácí se ujali vedení už po devíti minutách, kdy Kutil přesným centrem našel úplně volného Hačku, proti jehož hlavičce z bezprostřední blízkosti Hebr nic dělat nemohl - 1:0. V dalších minutách prvního poločasu měli více šance hosté. V 11. min. se po rohovém kopu odrazil míč k K. Němcovi, jehož pohotovou střelu skvělým zákrokem skryl Vocel. Potom P. Janovský otřel míč o břevno pečecké brány, ve 27. min. Vocel vytáhl hlavičku P. Janovského po centru Štainze, když před tím na druhé straně zahrozili Hačka s J. Kulhánkem. Ve 35. min. P. Janovský nakročil do pokutového území, Radil převzal míč, protáhl se za obranu a uklidil ho k tyči - 1:1.

Druhou půli odstartoval únik P. Janovského po pravé straně a bomba do tyče a v 58. min. Janovský přepustil míč Štaninzovi, který z malého vápna přestřelil. O vítězství Suchdolští rozhodli z trestných kopů: Nejprve v 63. min. Havrda technickou ranou za zeď poslal míč do horního růžku a v 70. min. Linhart před trestným kopem svým pohybem zmátl soupeře a Havrda upravil na 1:3.

Červené Pečky si vyzkoušely hru na přírodním trávníku. "Vyšli jsme vstříc soupeři, měli jsme problém se sestavou, aby nás vůbec bylo jedenáct," přiznal trenér Radek Kulhánek. "Zklamal mě přístup některých kluků, naše hra by měla vypadat jinak," upozornil a pokračoval: "Suchdol má ve svém týmu hráče se zkušenostmi, rozhodně to je tým s větší kvalitou než na okresní přebor. Určitě by se ale naši hráči měli k zápasu postavit lépe."

Radek Kulhánek přiznal i svůj podíl viny na výsledku. "Na posledním tréninku jsem týmu řekl, že se středeční utkání pokusíme zrušit, protože jsme měli problémy," vysvětlil. V bráně Červených Peček se objevil Miroslav Vocel z Kutné Hory. "Získali jsme ho na hostování na půl roku, s ním by měla přijít kvalita," řekl kouč, který obdržené branky gólmanovi nevyčítá: "Trestné kopy chytat nemohl, byly dobře kopnuté. Góly spíše pramenily z faulů kolem vápna, které přijít neměly."

Šéf suchdolského týmu Vladimír Střihavka uvedl, že se jeho mužstvo na zápas těšilo. "Narazili jsme na soupeře z o dvě třídy vyšší soutěže," připomněl a navázal: "Domácí se bohužel scházeli problematicky, začali jsme déle a druhý poločas museli kvůli tmě o něco zkrátit."

Prvních patnáct minut byli podle Vladimíra Střihavky domácí lepší. "Nám tráva trochu vadila," připustil a pokračoval: "Pak jsme začali hrát my, celkově jsme byli v zápase lepším mužstvem a zahodili řadu příležitostí. Zvlášť Petr Janovský. Na to, že nám ze základní sestavy chyběli Pěnička, Langr a Volný jsme odehráli dobré utkání."

Na Paběnice se Suchdol těší. "Dobře jsme trénovali," podotkl Vladimír Střihavka, který si se Suchdolem pojede do Paběnic pro tři body. "Stoprocentně, jiné ambice než tři body v každém zápase nemáme," prohlásil nakonec.

Branky: 9. Hačka - 35. Radil, 63., 70. Havrda. Rozhodčí: Pospíšil. ŽK: Nádvorník, Kutil - Štainz, P. Janovský. Č. Pečky: Vocel - M. Janovský, Pokorný, Krátký, Nádvorník - Hačka, Herčík, M. Rejthárek, Kutil - Svoboda (46. Hervert), J. Kulhánek. Trenér Radek Kulhánek. Suchdol: Hebr - Suchánek, Linhart, Klička, Zelenka - Radil, Havrda, Böhm, Štainz - K. Němec (46. P. Hampl), P. Janovský. Trenér David Linhart.