Tomáš Pešír se uvedl brankou

24. únor 2010, 14:03

Červené Pečky - Na umělé trávě v Červených Pečkách fotbalisté FC Zenit Čáslav sehráli předposlední zápas zimní přípravy. Pozvali si třetí tým podzimní tabulky ČFL - Sezimovo Ústí, které ztrácí na vedoucí tandem Ovčáry - Hlavice pouze jeden bod. Fanouškům se představila i nová uvažovaná posila - Tomáš Pešír.

Čáslav - Sezimovo Ústí 2:0 (1:0)

Domácí mohli otevřít skóre ve 25. min., kdy Dobala při průniku do pokutového území fauloval Kochlef, jenže Fikejz pokutový kop neproměnil. Ve 29. min. Fikejz po autovém vhazování vysunul Hlavu, jehož ránu gólman Jakubov vytáhl konečky prstů na tyč a roh. Prvního gólu se diváci dočkali ještě před přestávkou: Fikejz vyhrál osobní souboj s Kochlefem, Dobal načechral z pravé strany balón před malý čtverec a Procházka hlavou skóroval - 1:0.

Už po pěti minutách druhého poločasu mohli Džafič s Hlavou pojistit čáslavské vedení, jenže Hlava nakonec zakončil jen do tyče. Druhý gól se Zenitu podařil v 63. min: Pacák výborně zapracoval na levé straně, přetáhl centr na Pešíra, který chytrou a technickou střelou přehodil Jakubova v bráně Sezimova Ústí.

"Dnešní zápas byl po herní stránce i z hlediska nasazení v pořádku," hodnotil střetnutí čáslavský kouč Zdenko Frťala a pokračoval: "Škoda, že jsme neproměnili ještě další brankové příležitosti. Hráči ale v zápase splnili to, co jsem od nic vyžadoval." A jak se Zdenko Frťalovi jevila případná nová posila Tomáš Pešír? "Znám ho dlouhodobě, uvidíme, jak to s ním dopadne. Kdybych ho nechtěl, nebyl by tady," naznačil.

Branky: 42. Procházka, 63. Pešír. Rozhodčí: Makovička - K. Mikeš, R. Pařez. Bez karet. Čáslav: Fryšták - Kotrba, Ptáček, Ricka, Růžička (57. Špidlen) - Šisler (57. Haniak) - Dobal (52. Kunášek), Hlava, Procházka (46. Pešír), Pacák - Fikejz (46. Džafič). Trenér Zdenko Frťala. Sezimovo Ústí: Jakubov - Rožboud, Martínek (46. Vukadinovič), Kochlef (75. Martínek), Edl - Kočí, Barteska, Kosička, Janů - Mach, Horka. Trenér Luboš Zákostelský.