Tři body z Vondrant si odvezli fotbalisté Záp, rozhodl jejich první gól po rohu

13. březen 2016, 17:23

Čáslav - První domácí zápas jarní části ČFL fotbalisté FK Čáslav sehráli v neděli. Ve Vodrantech přivítali sopeře ze Záp, na jehož hřišti na podzim prohráli 6:1.

Čáslav - Zápy 1:2 (0:0)

Tempo zápasu v prvních minutách určovali hosté, kteří však kromě, střely, kterou Kalivoda pořádně protáhl Dastycha v bráně Čáslavi, ze svých standardek nic nevytěžili. Zahrozil jen Matějka, jehož z pravé strany našel v pokutovém území Jelínek, hostující útočník ale v tísni míč do brány nedostal. Svůj "metr" odhalil rozhodčí Benedikt ve 20. min.: Hell dlouhým pasem vysunul Hadaščoka, kterého ze zadu "sroloval" Novák, ovšem sudí tento zákrok ani neodpískal. Ve 29. min. se zase domácí dožadovali pokutového kopu po faulu na Hadaščoka, místo toho ale soupeř unikl do brejku a Svoboda naštěstí pálil vedle. Ve 32. min. domácí na své polovině rozehráli trestný kop, L. Vebr vyslal Hadaščoka, jehož šanci z pravé strany gólman Straka vyrazil na roh. Po něm Jeníček trefil jen brankovou konstrukci hostů.

Druhý poločas předznamenala 54. min., kdy domácí neuhlídali rohový kop a Pavlík dostal hosty do vedení - 0:1. V 60. min. šanci Kalivody Dastych nohou srazil a Hell odkopl míč z brány do bezpečí, přesto v 62. min. Pávek hlavičkoval úplně sám po centru trestného kopu Kalivody - 0:2. V 85. min. po centru Pavlíka hlavičkoval tentokrát Matějka jen do Dastychovy náruče. V 90. min. se po trestném kopu domácích míč odrazil k Hadaščokovi, který se postaral o první jarní gól Čáslavi. Rozhodčí však i přes střídání a ošetřování gólmana zápas hned ukončili.
"Nechci schazovat výkon soupeře, který měl více ze hry, zápas jsme si ale prohráli sami," konstatoval trenér Čáslavi Jiří Antoš. "Nebyli jsme schopní udržet koncentraci po devadesát minut," doplnil a pokračoval: "V první poločase jsme čelili náporu soupeře, paradoxně jsme měli šance ke vstřelení branky. Hadaščokovi to chytil brankář, tyčka Jeníčka, možná penalta." Po slušném prvním poločase ale Čáslavští inkasovali po přestávce. "Z toho, na co jsme upozorňovali, jsme prohráli," zlobil se kouč. "Prohráli jsme ze standardky, chyběla osobní odpovědnost hráčů, jak brankáře tak Frejlacha. Prohráli jsme si to sami přesto, že jsme hráli s předním týmem tabulky," zopakoval nakonec.

Branky: 90. Hadaščok - 54. Pavlík, 62. Kalivoda. Rozhodčí: Benedikt - Průcha, Štuk. ŽK: Jeníček, Hadaščok, Strnad - Novák. Diváků: 100. Čáslav: Dastych - M. Frejlach, Jeníček (78. Richard), Hell, Kunášek - Mlynka, Váňa, Strnad (64. Špičák), L. Vebr, Bilinkiewicz (78. Lebduška) - Hadaščok. Trenér Jiří Antoš. Zápy: Straka - Pávek, Pavlík, J. Petrů, Novák - Putz, Jelínek (67. Jíra), Hakl, Kalivoda (75. Kalaš), Svoboda - Matějka (87. Zámečník). Trenér Michal Mašek.

1 Chrudim 19 13 2 0 4 40:20 43
2 Vltavín 19 11 2 3 3 45:22 40
3 Zápy 19 11 3 1 4 33:20 40
4 Žižkov 20 12 0 3 5 47:22 39
5 Jirny 19 11 1 3 4 37:29 38
6 Domažlice 19 10 2 2 5 35:27 36
7 Králův Dvůr 20 8 4 2 6 27:23 34
8 Písek 19 9 2 2 6 26:22 33