Uhlíři rozhodli derby v samotném závěru hlavičkou Daniela Randlíszka!

27. květen 2023, 15:39

Kácov – 26. kolo I. B třídy, skupina D proti sobě postavil dva týmy z regionu: Na hřiště AFK Kácov dorazili v sobotu krátce po obědě fotbalisté FK Uhlířské Janovice. Hostům by se bodový zisk hodil, protože se jim nebezpečně začaly blížit spodní příčky tabulky. Podzimní duel obou soupeřů v Uhlířských Janovicích skončil remízou 1:1.

Kácov – Uhlířské Janovice 0:1 (0:0)

Prvních deset minut patřilo Kácovským, kteří se několikrát nebezpečně nastěhovali do pokutového území soupeře. Jenže potom se aktivita přestěhovala na kopačky hostů, kteří si také připravili několik dobrých šancí. Vyhnánek z brejku nestihl důrazněji zakončit, T. Kopp v nebezpečném průniku zablokovala domácí obrana, z druhé strany N. Marek mířil jen do boční sítě. Závar před janovickou bránou po kácovském rohu vyřešil gólman Jar. Kmoch. V poslední desetiminutovce hosté ještě více přitlačili, J. Kopp vyhrál osobní souboj, jenže jeho centr nebyl úplně přesný a Vyhnánek míč dobře netrefil. Asi největší příležitost měli uhlíři těsně před přestávkou: Vyhnánek s J. Koppem přesnou kombinací na jeden dotek vysunuli za obranu T. Koppa, jehož slabší zakončení gólman Tlustý stačil rukou vytáhnout.

Také druhý poločas začal lépe pro domácí: Vinický po trestném kopu hledal skulinu u janovické tyče, ovšem gólman Jar. Kmoch tam byl včas a V. Štorch z pohotové dorážky trefil jen hráče před sebou. Další minuty se proměnily v těžký boj o střed hřiště, hra byla často přerušovaná a hráči obou týmu podstoupili nespočet hlavičkových soubojů. S blížícím se závěrem se začali uhlíři více tlačit před domácí branku, v 82. min. Vyhnánek ze střední vzdálenosti utaženou ranou po zemi do tyče překvapil i gólmana Tlustého, rozhodnutí si ale hosté nechali na samotný závěr: Po míči rozhodčího u rohového kopu odcentroval J. Kopp a Randlíszek hlavou jediným gólem zápas rozhodl – 0:1.

Trenér Kácova Michal Veliký po závěrečném hvizdu rozhodčích dlouho seděl na lavičce. „Tohle už jsme si měli pohlídat,“ komentoval rozhodující moment zápasu z 88. minuty. „Po celé utkání jsme tahali za kratší konec, hlavně v první půli, kdy nás Janovice absolutně přehrály,“ pustil se do hodnocení utkání a pokračoval: „Sestavu jsme přeházeli, hru jsme chtěli zklidnit. To se nám ve druhém poločase celkem povedlo, ale bohužel. Gólovou situaci z konce zápasu jsme si měli pohlídat, je to strašná chyba, nedůslednost. V závěru vyhrál šťastnější tým, z celkového pohledu je výsledek asi spravedlivý.“

„Už jsem myslel, že to tam nepadne,“ ulevil si po zápase trenér FK Uhlířské Janovice Martin Dotlačil. „V prvním poločase jsme tam měli opět čtyři šance, z toho dvě stoprocentní. Opět to ale nedáme,“ narážel na poslední zápasy a dodal: „Třicet minut druhého poločasu bylo utrápených, potom jsme převzali iniciativu. Pro nás jsou to strašně důležité body.“ I když se uhlířům střelecky nedaří, snaha, nasazení a bojovnost se jim upřít nedá. „Kluky musím pochválit, jak k zápasu přistoupili. Bojovali, myslím, že jsme po celé utkání byli lepším týmem. Dokázali jsme si lépe nahrát a vytvořit si více šancí,“ uzavřel Martin Dotlačil.

Branka: 88. Randlíszek. Rozhodčí: Husák – Brožek, Týče. ŽK: J. Kmoch, Vinický, Š. Štorch – D. Kulhánek. Diváků: 65. Kácov: Tlustý – Jan Kmoch, Vinický (72. Š. Štorch), Černík, Martin Zeman (56. L. Vebr) – Vedral (35. Pivoňka), Cettl, Peroutka, Hošta (88. Hylský) – V. Štorch (64. Albrecht), Michal Zeman. Trenér Michal Veliký. U. Janovice: Jar. Kmoch – D. Kulhánek, Kopecký, Zadražil, Bílek – T. Kopp, N. Marek, Randlíszek, M. Svoboda (77. Veselý) – Vyhnánek, J. Kopp (90. Kofroň). Trenér Martin Dotlačil.