Uhlíři znepříjemnili Zásmukám generálku, svého soupeře porazili 5:0!

3. březen 2013, 11:36
(aktualizováno: 3. březen 2013, 11:36)

Červené Pečky - V rámci zimního turnaje v Červených Pečkách fotbalisté FK Uhlířské Janovice nastoupili v sobotu proti Sokolu Zásmuky. Svého soupeře, hrajícího o soutěž výš, gólově vůbec nešetřili.

U. Janovice - Zásmuky 5:0 (1:0)

I když měli uhlíři opticky více míč na svých kopačkách, nebezpečno bylo spíše před jejich bránou. Proti Vaňkovi v prvním případě včas vyběhl Hromádka a vytlačil ho mimo ideální střelecký úhel, ve druhém splnil své obranné povinnosti Uher, centr Bendy odvracel Zadražil, po chybném vyběhnutí Hromádky při standandarní situaci rozehranou Čapkem nedokázal Lev svoji hlavičku nasměrovat mězi tři tyče. V poslední třetině prvního poločasu ukázali i uhlíři více útočných choutek. Pohlednou kombinaci po ose Veliký - Kopecký - Strnad nedokázal gólově zakončit M.Svoboda, ovšem pouze za přispění Bečvaříka. "Jasný faul," okomentoval situaci uhlířskojanovický útočník, který musel hrací plochu nedobrovolně opustit pro zranění. Pokutový kop si však uhlíři na hlavním rozhodčí Valovi nevymohli. Gólovou radost si tak mohli vychutnat až krátce před přestávkou. Standardní situaci rozehrál Vedral a po přiťuknutí Velikého ukázal Uher, že ne vždy je prudká rána účinná - jeho umístěná levonohá placírka určila výsledek první poloviny zápasu - 1:0.

Druhý poločas již patřil plně uhlířům. Po centru Strnada poslal Wolfa na zem Čapek nedovoleným způsobem, z následného pokutového kopu přidal další gólový korálek Černík - 2:0. Poté, co Zadražil hlavičkoval z hranice malého vápna nad bránu navýšil vedení uhlířů opět Černík po nahrávce Wolfa - 3:0. V 75. min. Hošta vybojoval míč na polovině hřiště, vyslal na zteč Kopeckého, který potvrdil v tomto utkání gólovou produktivitu svého celku - 4:0. V 80. min. technický pokus Černíka skončil nad bránou, ale o tři minuty později sahal Jón pro míč opět za svá záda po úspěšném samostatném nájezdu Hošty - 5:0.

Vlastimilovi Chládovi, trenérovi Zásmuk, po zápase moc do řeči nebylo. "To už je druhý zápas, kdy se po soupeřově gólu totálně sesypeme," těžko hledal slova. "Místo abychom se více snažili, tak se sesypeme, podobně jako v utkání se Zručí," zopakoval. Příští víkend by měla Zásmukám začít jarní část mistrovské sezóny, v domácím prostředí by měli přivítat celek z Mnichova Hradiště. "Nevidím to růžově - hráči netrénovali, docházka byla přímo katastrofální, z podzimního kádru odešli tři hráči. Moc optimisticky to nevidím, pokud se kluci nedají dohromady," povzdechl Vlastimil Chlád.

"Jsme rádi, že jsme udělali dobrý výsledek," nezakrýval spokojenost trenér uhlířů František Machurka. "Hostující hráči se mezi sebou dohadovali, trpěla tím i jejich hra," všiml si. To u svých svěřenců zaznamenal úplný opak. "Naši hráči  hráli zodpovědně, a dobře si počínali i v koncovce, řešili ji v klidu," upozornil.

Proti minulým zápasům nebyla soupiska již tak početná. "Stabilizovali jsme sestavu. Chtěli jsme vědět, jak na tom někteří hráči jsou, hledali jsem jim ideální posty," vysvětlil kouč. Při vzpomínce na podzimní mistrovské zápasy a žalostné produktivě muselo trenérovo srdce po vítězství 5:0 zaplesat. "Jde o to, aby byl v mužstvu klid. Aby hráči, kteří se dostanou do koncovky, aby na ně nikdo neřval, když se to ideálně nepovede," uzavřel František Machurka.

Branky: 40. Vedral, 55., 63. Černík, 75. Kopecký, 83. Hošta. Rozhodčí: Vala. ŽK: Veliký, Strnad - Borovička, Čapek. U. Janovice: Hromádka - Uher, T. Kulhánek, Zadražil, Strnad - Kopecký, Černík, Wolf, Veliký - M. Svoboda (38. Hošta), Hošta (30. Vedral). Trenér František Machurka. Zásmuky: Jón - Borovička, Bečvařík, Lanc, Hemelík - Mašín (46. Lindner), Lev, Čapek, Benda (65. Krompholz) - Vaněk (88. Benda), Sobotka. Trenér Vlastimil Chlád.