Ve druhé půli zápasu se Spartou B fotbalisté Čáslavi sahali po jednom bodu

16. březen 2014, 12:38
(aktualizováno: 16. březen 2014, 17:01)

Strahov - Druhý jarní zápas ČFL fotbalisté FK Čáslav odehráli v tréninkovém centru na Strahově. Tam na ně čekala rezerva AC Sparty Praha, která na podzim ve Vodrantech vyhrála 2:1. A stejným výsledkem skončila o nedělní odveta.

Sparta B - Čáslav 2:1 (2:0)

Tempo hry v první půli diktovali sparťanští mladíci, ovšem hosté zpočátku pozorně bránili. Po několika ošemetných situacích před Antošíkem ale hlavičkoval Polom po trestném kopu naštěstí nad. Ve 26. min. na Sýkorův centr Matoušek nohou nedosáhl, i přesto se domácí ujali vedení: Ve 36. min. Reiter s Jurdíkem unikli po pravé straně a zmatek v čáslavské šestnátce ukončil Juliš - 1:0. O čtyři minuty později hosté inkasovali podruhé, když po útoku tentokrát z levé strany Matouškova sražená střela zapadla pod břevno - 2:0.

Ve druhé půli hosté ožili. A ještě více v 52. min., kdy se po Dolejšově centru z pravé strany prosadil u přední tyče Ojini - 2:1. Otěže utkání přebrali Čáslavští a blízko vyrovnání byli v 71. min.: Abena prodloužil aut a Ojini z těsné blízkosti jen trefil Švengera do nohou. I Sparťané ovšem ohrožovali Antošíka, zejména z rychlých protiútoků, v 65. min. musel čáslavský gólman vytáhnout Záviškovu střelu k tyči. Ve vzduchu ale viselo vyrovnání, kterého se ale hosté nedočkali. Ani při závěrečném Dolejšově pasu z trestného kopu do domácí šestnáctky, kam si naběhl i Antošík.

I přes dobrý druhý poločas Čáslav alespoň na bod nedosáhli. "Škoda, bod bych bral," přiznal trenér FK Čáslav Jan Kmoch. "V prvním poločase jsme nastoupili s velkým respektem a proti větru. Byli jsme pod permanentním tlakem Sparty," začal hodnit zápas. "Něco jsme museli změnit, proto jsme vystřídali dva hráče," vysvětlil a pokračoval: "Najednou se hra otočila, získali jsme sebevědomí. Začali jsme trochu kombinovat a druhý poločas jsme odehráli hodně dobře. V podstatě Sparta musela bránit a v závěru i zdržovat."

Branky: 36. Juliš, 40. Matoušek - 52. Ojini. Rozhodčí: Drábek - Starý, Fojtík. ŽK: Švenger, Sýkora - Ojini, Ujec. Diváků: 150. Sparta B: Švenger - Krátký, Karafiát, Polom, Hybš - Reiter (67. Záviška), Sýkora, Matoušek, Konate (80. Miskovič) - Jurdík (85. Kerič), Juliš (89. Jakubov). Trenér Martin Hašek. Čáslav: Antošík - Šandera, Karal, Rendla, Fikejz - Dolejš, Petr Váňa (46. Ujec), Abena, Pokorný, Melechovský (46. Mandula) - Ojini. Trenér Jan Kmoch.