Velikonoční zápas v Lorci: Dvě penalty, dvě červené a tři body pro Spartu!

8. duben 2023, 13:02

Kutná Hora – 21. kolo krajského přeboru zavedlo do Lorce fotbalisty zachraňujícího se Spartaku Příbram. Tým Sparty Kutná Hora se zase v poslední době potýká s rozsáhlou marodkou, a tak bylo zaděláno na zajímavý souboj:

Kutná Hora – Sp. Příbram 2:1 (1:0)

Hosté začali sice aktivně, ale Spartě stačil jeden rychlý brejk, aby jejich útočné choutky zatarasila: Už v 5. min. utekl po pravé straně Strnad, poslal přesný centr do šestnáctky a nabíhající Lib. Křelina se hlavou mýlí zřídka – 1:0. Ve 13. min. se podobná akce opakovala, ovšem kutnohorský snajpr tentokrát tvrdou hlavičkou těsně minul tyč příbramské brány. Ve 21. min. mohli domácí své vedení zvýšit, když po střele M. Exnera a ruce Machek zahrávali pokutový kop, jenže Lib. Křelina trefil jen nohy gólmana Bohuslava. Příležitostí ke skórování ale měli Kutnohorští dostatek: Ve 27. min. si Lib. Křelina vyměnil míč se Strnadem, ovšem před gólmanem už měl míč na „dlouhou nohu“. Tutovku měl ve 40. min. M. Exner, když před tím útok ve středu hřiště založili Wolf s Piskačem a před téměř prázdnou bránou ho oslovil z pravé strany Lib. Křelina. Ovšem ani z tohoto „mráčku“ nezapršelo, před tím však hosté vyslali do domácí kabiny důrazné varování: Po přetaženém centru poslal na zadní tyči tvrdou ránu bez přípravy Jeník a od padajícího Vágnera se balón naštěstí pro domácí odrazil jen do břevna.

Druhá půle začala dvěma slibnými standardkami pro Kutnou Horu, jenže Wolf z trestného kopu z hranice vápna vysoko přestřelil a ani další přímý kop, tentokrát z boku velkého čtverce, neznamenal pro branku Příbrami žádné ohrožení. Fanoušci kutnohorských barev možná začali myslet na řadu promarněných šancí, protože v 63. min. byl po druhé žluté kartě vyloučen Piskač. Početní výhodu hosté zúročili v 70. min., kdy průnik Jeníka po pravé straně přetavil ve vyrovnávací gól Pavlišta – 1:1. Vzápětí se síly na hřišti vyrovnaly, poněvadž byl za druhou žlutou kartu vyloučen Jeník a domácí vrhli své síly do útoku: Proti ráně Vokouna z úhlu v 80. min. byl gólman Bohuslav u tyče ještě včas, ovšem v 83. min. Sirůček zastavil pronikajícího Strnada pouze za cenu faulu a Sparta dostala druhou možnost z pokutového kopu. Tu proměnil Franc a zajistil tak pro barvy svého týmu všechny tři body.

Po předchozích dvou zápasech počítala Kutná Hora řadu zranění, včetně zkušenějších hráčů. „Bylo dobře, že se dnes dostali zpátky na hřiště,“ upozornil sportovní ředitel Kutné Hory Miloš Malina. „Do konce prvního poločasu jsme měli vést 3:0 a nemusely to být takové nervy do konce,“ ulevil si. „Co jsme nedali v prvním poločase, včetně penalty,“ doplnil a dodal: „Hosté mohli ještě v prvním poločase vyrovnat z brejku, to jsme měli štěstí. Ve druhém poločase už to byl boj, utkání bylo oboustranně i dost tvrdé. Měli jsme dát góly do přestávky a k nemuselo k tomu dojít. Jsou to ubojované tři body.“

Branka: 5. Lib. Křelina, 83. pok. kop Franc – 70. Pavlišta. Rozhodčí: Palek, Divilek, Špicl. ŽK: Vokoun, Nekvinda, Piskač, Wolf – Bohuslav, Sirůček, Machek, Češka, Jeník. ČK: 63. Piskač – 72. Jeník. Diváků: 100. Kutná Hora: Vágner – Pleva, Nekvinda, Franc, Vokoun – Strnad, Wolf, Piskač, M. Exner – V. Němec (58. Honc), Lib. Křelina (86. Šámal). Trenér Petr Malý. Sp. Příbram: Bohuslav – Machak (58. Voříšek), Sirůček, Šmejkal (85. Morav), Češka – Drašnar (58. Prokeš), Vochoska, Hančár, Jeník – Pavlišta (85. Nekolný), Berka (55. Dvořáček). Trenér Marcel Voříšek.