Vítěznou branku domácí Ústí vstřelilo z pokutového kopu pět minut před přestávkou

16. březen 2013, 12:47
(aktualizováno: 16. březen 2013, 13:20)

Ústí nad Labem - Zápas 19. kola Fotbalové národní ligy FK Čáslav začal skvěle, jenže o brzké vedení ještě do přestávky přišli a ve druhém poločase výsledek už neotočili.

Ústí n. L. - Čáslav 2:1 (2:1)

Na těžkém terénu začali lépe Čáslavští: V 6. min. se Vasilakos snažil propálit z vápna závar před ústeckou bránou, rána skončila rohem, po němž Fikejzovu hlavičku usměrnil do sítě Ujec - 0:1. Vedení ale hostům vydrželo do 14. min., když balón propadl za obranu k Hrošovskému - 1:1. Další gólovou radost domácím překazil o dvě minuty později Ducheček, když zlikvidoval střelu Volka, v 18. min. ústecký Peterka pálil těsně nad. Vzápětí míč v šestnáctce Čáslavi netrefil Hrošovský, o chvíli později měl Ducheček plné ruce práce s ránou Martykána. Po dvaceti minutách se hra uklidnila a Čáslavští opět vystrčili růžky: Do centr Fikejze se vrhl skluzem Sklenář, balón ale skončil vedle ústecké branky. Rána pro hosty přišla ve 39. min., kdy po Vasilokosově faulu na Moulise proměnil pokutový kop Valenta - 2:1.

Ve druhé půli se Čáslavští tlačili do na polovinu soupeře, ovšem vyrovnat se jim nepovedlo. Jednu z posledních příležitostí měli po trestném kopu z nebezpečné vzdálenosti, po zmatku před ústeckou bránou pálil k tyči střídající Hippias, ovšem domácí gólman Novák mu vyrovnat nedovolil.

Trenéry Čáslavi zklamal nejen výsledek, ale i hra v prvním poločase. "Hlavně v prvním poločase jsme soupeři přepustili hřiště, špatně jsme se pohybovali a hráče nedostupovali," zlobil se jeden z trenérů Čáslavi Ivan Kopecký. Přesto Čáslavští skórovali jako první. "Potom jsme ale iniciativu přenechali domácích," upozornil kouč a pokračoval: "Ti toho využili, dali nám dvě branky. Zbytečné branky, které ale byly vyústěním toho, že jsme byli málo pohybliví a soupeři nechali hodně prostoru. Takto se o záchranu prostě nehraje."

Ve druhé půli se hosté přece jen trochu zlepšili. "Měli jsme tam ale jen nějaké rohy, standardní situace a hlavičku Melissopoulose chytil brankář," shrnul druhou půli Ivan Kopecký.

Branky: 14. Hrošovský, 40. pok. kop Valenta - 6. Ujec. Rozhodčí: Houdek - Ratajová, Černý. ŽK: Zukič, Valenta - P. Efthymiadis. Ústí n. L.: Novák - Valenta, Peterka, Zukič, Dvořák - Zeman, Hovorka (74. Pavlíček), Martykán, Volek, Hrošovský - Moulis. Čáslav: Ducheček - Šandera, Karal, Vasilakos, Achemaistos - Fikejz, P. Efthymiadis, Pollalis (57. Charuza), Melissopoulos (78. Hippias) - Ujec - Sklenář (57. G. Efthymiadis). Trenéři Ivan Kolev, Ivan Kopecký.