Zápas rozhodl střídající Peter Sládek

28. březen 2010, 16:55

Čáslav - Fotbalová II. liga o víkendu pokračovala zápasy 20. kola. Do Vodrant přijel FC Vítkovice a vzhledem k jarním výsledkům Čáslavi i výsledkům ostatních soupeřů bylo jasné, že Zenit v cestě za záchranou nutně potřebuje vyhrát.

Čáslav - Vítkovice 0:1 (0:0)

Domácí proti posledním zápasům nastoupili se dvěma útočníky a v záloze s Kunáškem a Haškem místo Šislera a Pacáka, navíc jim v 9. min. málem pomohl samotný soupeř: Po autu a centru do vítkovické šestnáctky Čelůstka odkopl míč na roh těsně vedle vlastní brány. Ve 21. min. po faulu na Pešíra na hranici šestnáctky rozhodčí Možíš ponechal výhodu, jenže Kunášek pálil hodně vysoko. Domácí tlak citelně sílil a přinesl i příležitosti: Ve 33. min. Ricka po trestném kopu hlavičkou našel jen připravenou náruč gólmana Vaška, o chvíli později mezi obránce a gólmana neohroženě vlétl Fikejz, jenže nic víc už nestihl udělat. Ve 36. min. přišla nejnebezpečnější šance Víktovic v první půli: Po autu Rygela zakončoval hlavou úplně volný Ujčík, naštěstí pro domácí jen do koše Poštulky. Ve 37. min. po Hlavově rohu na zadní tyč Ricka rovněž hlavou těsně minul Vaškovu bránu a také proto se na skóre před přestávkou už nic nezměnilo.

Od začátku druhého poločasu se Čáslavští sice tlačili na polovinu soupeře, ovšem nebezpečných situací v šestnáctce Vítkovic bylo jako šafránu, v 65. min. Pešír hlavou nedosáhl na centr z levé strany. Hosté ze zabezpečené obrany podnikali rychlé protiútoky a v 67. min. trubiny jen zahučely po střele Ujčíka, která se mezi čáslavské tyče naštěstí pro domácí nevešla. V 71. min. Haniak při snaze odkopnout míč trefil Drábka, pak však své zaváhání napravil, když stačil Rygelovi zabránit v koncovce. Územní převaha domácím ovoce nepřinesla, nejblíže byl ke vstřelené brance Špidlen, jehož trestný kop z poloviny hřiště zastavila až tyč vítkovické brány. Zato hosté byli úspěšnější: Na hřiště přišel střídající Sládek, který se hned nachomýtl ke sraženému centru a rozhodl - 0:1.

Branka: 86. Sládek. Rozhodčí: Možíš - Pospíšil, Novák. ŽK: Pilař, Šisler - Ujčík, Cverna, Kovář. Diváků: 452. Čáslav: Poštulka - Kotrba, Haniak, Ricka, Špidlen - Hašek (49. Pacák), Hlava (64. Šisler), Pilař, Kunášek - Fikejz, Pešír (75. Džafič). Trenér Zdenko Frťala. Vítkovice: Vaško - R. Vlk, Čelůstka, Cverna, Juřátek - Mach, Kovář (77. Janda), Motyčka, Rygel - Ujčík (68. Hritz), Drábek (85. Sládek). Trenér Lubomír Vlk.