Do futsalové ligy zasáhne nakonec jedenáct týmů

12. říjen 2009, 18:24

Kutná Hora - O pořadatelský servis letošní futsalové soutěže se bude starat nově založený Club Deportivo. Bývalá Futsal liga Restaurace Na Valech proto ponese název Club deportivo Kutná Hora futsalová liga 2009/2010.

O prvenství bude bojovat jedenáct celků: Restaurace na Valech, Night Club Palma, STS Chvojkovice Brod, Teachers, Soča Suchdol, Dřevo Tvrdík, Kántor a spol., Freaks, Green Bar a Zewláci.

Loňské prvenství bude obhajovat STS Chvojkovice Brod, vloni druhý FC Cannabis letos přijmul jméno svého sponzora a nadále bude vystupovat jak Dřevo Tvrdík.

Týmy byly nalosovány do dvou skupin. Každý tým bude hrát dvakrát s týmy ze své skupiny a jednou s týmy z druhé skupiny. O pořadí ve skupině bude rozhodovat počet bodů, bilance vzájemných zápasů, skóre, počet vstřelených branek a případně los. První tři týmy postoupí do play-off přímo, o další místa v nadstavbové soutěži se bude hrát baráž.

Čtvrtfinále se bude hrát na dvě utkání, přičemž rozhodovat bude celkový brankový rozdíl z obou zápasů. Pokud bude 0, bude se prodlužovat.

V pětiminutovém prodloužení bylo zavedeno pravidlo „Zlatého gólu“ a týmy budou hrát se sníženým počtem hráčů 3 + 1. Semifinále a finále se bude hrát v utkání s prodlouženou dobou 2 x 25 minut.