Green bar výrazně nakročil do finále!

8. duben 2010, 22:50

Kutná Hora - Club Deportivo futsalová liga pokročila do semifinálové série. Zatímco první zápas byl velice vyrovnaný a rozhodla až nedisciplinovanost v závěru utkání, o vítězi ve druhém střetnutí bylo jasno prakticky už po prvním poločase. Semifinálová střetnutí se hrají s prodlouženou dobou 2 x 25 minut. O postupujícím do finále stejně jako ve čtvrtfinále rozhodne brankový rozdíl celkově za oba zápasy. Pokud je shodný (např. 3:0 a 2:5), bude následovat pětiminutové prodloužení s počtem hráčů 3+1 a pravidlem náhlé smrti a případně pokutové kopy.

Restaurace Na Valech - STS Chvojkovice Brod 3:4 (0:1)

V prvním poločase úřadujícího mistra podržel gólman Peroutka, který se vytáhl především v 7. min. proti Sýsovi. Tomu zlikvidoval tisícprocentní příležitost a následně i dorážku. Dále vychytal po rohovém kopu i Jana Růžičku a tak o výsledku prvního poločasu rozhodla 20. min.: Za Čunderlíkem "hořela levá postranní čára" a svůj únik zakončil chytře po zemi - 0:1. U držitele prezidentské trofeje pro nejlepší tým základní části zabrala poločasová vzrušená debata. Už po osmnácti vteřinách druhé půle Jak. Spáčil vymyslel gól pro Sýse, ve 32. min. po Sýsově krytí míče strhl vedení na stranu Restaurace Na Valech Jan Růžička a o dvě minuty později po rozehraném trestném kopu Jan Spáčil propálil vše, co mu stálo v cestě - 3:1. Jenže pak jakoby "Valníku" došel dech a "Traktorka" zařadila vyšší rychlostní stupeň. Vanta po rohu upravil na 3:2 a stejný hráč ve 45. min. z trestného kopu dokonce vyrovnal. Restaurace Na Valech závěr dohrávala s vyčerpaným limitem faulů a tak zahození míče Jana Spáčila pár vteřin před sirénou ji přišlo draho. Rozhodčí totiž tasil žlutou kartu, připsal další faul a tím mohl Franc z delšího pokutového kopu rozhodnout - 3:4.
Branky a asistence: 26. Sýs (Jak. Spáčil), 32. J. Růžička (Sýs), 34. Jan Spáčil (Jak. Spáčil) - 20. Čunderlík, 36. Vanta (Kocourek), 45. Vanta, 50. pok. kop B. Franc. Rozhodčí: Mucha - Karlovský. ŽK: Jan Spáčil (R). Restaurace Na Valech: Malina - Vokoun, Jan Spáčil, Jak. Spáčil, Ďoubal, Vlach, J. Horký, J. Růžička, Novotný, Sýs. STS Chvojkovice Brod: Peroutka - Vanta, Böhm, Z. Hurt, J. Dostál, Kocourek, B. Franc, Kubát, D: Jirásek, Čunderlík.

Green bar - VS35,- 5:0 (3:0)

Futsalisté VS35,- do střetnutí vstupili velmi lehkovážně a nejproduktivnější dvojice soutěže Petr Váňa - Michal Král udeřila už po třiceti vteřinách - 1:0. Zápas i nadále kontroloval Green bar, který však zahazoval šance jednu za druhou a nebo trefoval tyče. Přesto se ve 13. min. prosadil přímo z rohu M. Král - 2:0. Hráči VS35,- pak sice na chvíli soupeře přimáčkli, ovšem gól dát nedokázali, navíc v 16. min. M. Král nekompromisně potrestal jejich chybu v rozehře - 0:3. Brána Green baru byla ve čtvrtek pro hráče v bílém doslova zakletá a když už mezi tři tyče zamířil například Lebeda, T. Výborný skvělým reflexem míč vyrazil na roh. Ve druhé půli se dvakrát prosadil Šafránek a Green bar si tak vypracoval velice nadějný náskok do odvety.
Branky a asistence: 1. Petr Váňa (M. Král), 13. M. Král, 16. M. Král, 30. Šafránek (Petr Váňa), 34. Šafránek (J. Šrámek). Rozhodčí: Mucha - Karlovský. ŽK: Manus, Zeman (oba V). Green bar: T. Výborný - M. Votava, Hudec, Hrbek, Petr Váňa, O. Votava, Jan Veselý, J. Šrámek, Šafránek, M. Král. VS35,-: Manus - Holub, Lebeda, Jakoubek, Černý, Thieme, Zeman, Trnka, J. Kratochvíl, Krejčí.