Junioři Benaga sehráli další utkání v první lize

7. prosinec 2009, 16:25

Plzeň - Junioři futsalového klubu Benago Zruč nad Sázavou nastoupili o víkendu v hale Slavie VŠ Plzeň ke dvěma prvoligovým zápasům:

U-16: Čechie Slaný – FC Benago 1:6 (0:4)

Branky Benaga: 4. Bleha (Veselý), 8. Veselý (Sochůrek), 9. Veselý (Borek), 11. Zeman (Veselý), 38. Viktora (Borek), 40. Veselý (Sochůrek).
Od začátku si mladíci vytvářeli šance, které dokázali proměnit. Hlavně se prosadil Tomáš Veselý, který byl u pěti branek.

U-16: INDOSS Plzeň – FC Benago 3:0 (1:0)

Vyrovnané utkání se rozhodlo v závěru utkání, kdy se projevila větší zkušenost v zakončení brankových příležitostí.
Sestava Benaga U-16: Sochůrek (T. Korel), Bleha, Borek, Veselý, Zeman, Viktora, Bounla.

U-18: Čechie Slaný – FC Benago 3:5 (2:4)

Branky Benaga: 1. Cudlín (Sochůrek), 10. Veselý (Málek), 13. Havel (Málek), 14. Havel, 37. Janda (Havel).
Jak se dá udělat drama předvedli hráči Benaga U18. Když po čtrnácti minutách vedli 4:0, nikdo netušil, co bude následovat. Výpadek v koncentraci a vysazení počátečního tlaku na soupeře se málem nevyplatilo. Do poločasu stihl soupeř snížit na rozdíl dvou branek, pak na začátku druhé půle snížil na rozdíl jediného gólu, ale včasným zásahem trenéra Málka a „vyčištěním hlav“ hráčům se zápas dotáhl do vítězného konce, kdy vítězství potvrdil nekompromisní ranou Patrik Janda.

U-18: INDOSS Plzeň – FC Benago Zruč n. S. 3:2 (2:1)

Branky Benaga: 6. Málek, 39. Cudlín.
Asi nejdramatičtější utkání. Po celý zápas byli naši hráči vyrovnaným soupeřem a velmi dobře technicky vyspělý tým Plzně měl hodně práce, aby udržel vítězství.
Sestava Benaga U-18: Sochůrek, Havel, Cudlín, Málek, Janda, Veselý, Borek, Bleha.

Komentář k utkáním Benaga U-16 a 18 poskytl Petr Málek - šéftrenér 1. české akademie Futsalu ve Zruči nad Sázavou a trenér juniorů Benaga: "V Plzni jsme si připsali první vítězství v obou kategoriích a to shodně nad Slaným. U-16 již v obvyklém počtu hráčů bez problému přehrála Slaný, kdy jí vycházely kombinace a oproti minulému kolu se dařilo i střelecky. Ale pouze v tomto utkání, protože proti Indossu si vytvářeli hráči šance a měli několik brejků, ale střelecky se již neprosadili. Utkání s Indossem se zlomilo po druhé brance domácích chvíli před koncem. Jinak bylo vidět výrazné zlepšení a po prvních zápasech v Pardubicích je to povzbuzení.
U-18 svůj první zápas nakonec zvládla, ale po vedení 4:0 je konečný výsledek 5:3 se Slaným rozpačitý. Mnohem lepší pocit jsem měl po zápase s Indossem, kdy byl soupeř nesrovnatelně kvalitnější a přesto se na vítězství hodně nadřel. My bojovali o bod do poslední vteřiny. Sice to opět zatím nevyšlo, ale při lepší konstelaci by to už mohlo příště vyjít.Vyzdvihnout musím gólmany Ondru Sochůrka i Tomáše Korela, ale dneska si za bojovnost zaslouží pochvalu všichni."