Michal Král poslal prezidentovi k narozeninám čtyři góly v jednom zápase

19. prosinec 2010, 19:04
(aktualizováno: 19. prosinec 2010, 19:04)

Zruč nad Sázavou - Juniorská futsalová liga pokračovala v sobotu ve sportovní hale ve Zruči nad Sázavou. Domácí  Benago se postupně utkalo s týmy Pardubic, Chomutovem a Teplicemi. Celkový výsledek dne určitě nezklamal. Trenér Petr Málek byl  vcelku spokojený. Týmu U-16 se nepovedl hlavně zápas s Chomutovem, ovšem zisk šesti bodů U.18 byl příjemný a velmi důležitým krokem k udržení se v soutěži.

U-16

Zruč n. S. - Pardubice 0:1 (0:0)
Souboj s prvním celkem tabulky byl velmi vyrovnaný. Na obou stranách byly vidět gólové situace bez využití. Bohužel pro domácí tým zápas rozhodla nešťastná vlastní branka, která padla v poslední minutě zápasu.

Zruč n. S. - Chomutov 1:5 (0:2)
Tento zápas se hráčům vůbec nepovedl a předvedli zatím nejhorší výkon v dosavadním průběhu sezóny. Chomutov do té doby ještě nevyhrál, ale tentokrát vycítil šanci a tu využil. Domácí si vytvořili velmi mnoho gólových situací, ale přesto poločas prohrávali 0:2. Ve 22. min. se po rohovém kopu prosadil domácí Dastych a snížil na 1:2. Jenže obrat nenastal. Naopak Chomutov přidal další tři branky a připsal si zaslouženou výhru 1:5.
Branka Benaga: Dastych.

Zruč n. S. - Teplice 5:3 (0:1)
Hosté nastoupili k poslednímu zápasu pod vedením portugalského trenéra s vědomím, že domácí určitě nehrají v optimální formě. První poločas byl opět vyrovnaný, ale domácí pokračovali v neproměňování vyložených šancích a tak se v 17. min. dostali do vedení hosté 0:1. Po důrazné poločasové domluvě trenéra Petra Málka sice začali domácí aktivně, ale další branku přidali hosté a zvýšili na 0:2. Na domácím týmu byla vidět nervozita z neschopnosti střelit branku i když herně byli vyrovnaným partnerem Teplic. Obrat konečně nastal v  31. min., kdy se podařilo snížit zásluhou Novotného na 1:2. Od té chvíle byli domácí najednou všude a v 35. min. se po přihrávce Novotného prosadil Kvíčala, který svým důrazem před brankářem hostů srovnal na 2:2. Ve 37. min. Zeman přihrál znovu Kvíčalovi a ten dokonal obrat ve skóre - 3:2. Další branku po přihrávce Dastycha přidal Hannich - 4:2 a Zručští se již definitivně uklidnili. Soupeř sice v poslední minutě dokázal korigovat na 4:3, jenže hned v vzápětí svou druhou brankou v zápase Hannich zvýšil na konečných 5:3

Branky Benaga: Kvíčala 2, Hannich 2, Novotný.

Sestava Benaga Zruč n. S.: Výborný - Bleha, Zeman, Dastych, Novotný, Čerimi, Vocel, Hannich, Kvíčala. Trenér Petr Málek.

U-18

Zruč n. S. - Pardubice 1:0 (1:0)
To co v zápase s Pardubicemi nevycházelo mladším dorostencům naopak perfektně klaplo těm starším. Domácí se v 9. min. dostali do vedení zásluhou Havla a i když zbytek zápasu byli hosté aktivnější,  branku se jim nepodařilo vstřelit a tak si domácí připsali velmi důležité vítězství 1:0.
Branka: Mich. Havel.

Zruč n. S. - Chomutov 2:4 (1:2)
V dalším zápase domácí tým nebyl schopný svojí hrou vybojovat body. Hosté se již v 6. min. dostali do vedení 1:0, další branku přidali v 10. min. a zvýšili na 0:2. Domácím se podařilo v poslední minutě prvního poločasu snížit po přihrávce Zemana zásluhou Novotného a zdálo se, že tento gól přinese oživení do druhého poločasu. Jenže opak byl pravdou. Hosté během čtyřiadvacet vteřin přidali dvě branky a upravili na 1:4 . A i když se opět Novotnému podařilo ve 26. min. korigovat stav na 2:4, na obrat tentokrát domácí neměli. V poslední minutě musel po druhé žluté a následné červené kartě opustit hřiště domácí brankář Sochůrek a dokonal tak slabou hru domácího týmu v tomto zápase.
Branky Benaga: Novotný 2.

Zruč n. S. - Teplice 7:2 (3:0)
Do posledního zápasu musel do branky domácích premiérově za U-18 brankář Martin Výborný. Celý zápas si vedl velmi dobře a i jeho výkon pomohl k velmi vysoké výhře. To co se domácím nedařilo předchozí zápas tentokrát vycházelo. Hned v první minutě se na pravé straně z těžkého úhlu prosadil Král a dostal tým domácích do vedení 1:0. Ve 14. min. přidal další branku Havel a minutu před přestávkou Král uvolnil Jandu, který ustanovil poločasový výsledek na 3:0.
Druhý poločas začal stejně jako první: Ve 27. min. se po přihrávce Bounla prosadil opět Král a zvýšil již na 4:0. Portugalský trenér nevěděl, co se děje s jeho týmem. Jeho naděje přišla v 32. min.,  když Tepličtí snížili na 4:1. Jenže hned o minutu později skórovali opět domácí: Po pravé straně unikl Dastych, poslal míč před branku, kam si naběhl Veselý a upravil na 5:1. Ve 36. min. po přihrávce Havla vsítil svojí třetí branku Král - 6:1. To ale z jeho strany ještě nebylo vše: Ve 38. min. domácí brankář Výborný přes celé hřiště našel Krále a ten zaznamenal již dvou čtvrtou branku v utkání - 7:1. V poslední minutě hosté ještě upravili na konečných 7:2, domácí si ale i tak připsali další velmi důležité tři body.
Branky Benaga: Král 4, Havel, Janda, Veselý.

Sestava Benaga: Sochůrek, Výborný - Havel, Borek, Viktora, Král, J. Veselý, Janda, Louda, Bounla, T. Veselý, Zeman, Novotný, Dastych. Trenér Petr Málek.