Osmnáctka zvládla přestřelku s Klokany a dotáhla zápas do vítězného konce

7. prosinec 2010, 00:41
(aktualizováno: 7. prosinec 2010, 00:42)

Zruč nad Sázavou - Další futsalová utkání v lize sehrály i oba juniorské týmy Benaga Zruč n. S.:

Benago - U16

Slavia Praha - Benago Zruč n. Sáz. 3:4 (1:1)
V prvním zápase nastoupili junioři Benaga proti Slavii, která minulé kolo všechny zápasy vyhrála. Jenže hosté nastoupili velice koncentrováni a nepouštěli domácí k větší šanci. Naopak se po přihrávce Zemana a brance Dastycha dostali do vedení 0:1. Domácí stačili do poločasu ale srovnat na 1:1. Druhý poločas opět Dastych po přihrávce Vocela dostal Benago do vedení 1:2. Domácí zabrali a hosté se dostali pod velký tlak. Slavii se podařil obrat a dostali se do vedení 3:2. Kluky to ale naopak nakoplo a předváděli velmi pěkné akce a nakonec se zásluhou Zemana a přihrávce Vocela dočkali vyrovnání na 3:3. No a když si oba spoluhráči svojí spolupráci zopakovali dočkali se zaslouženého vedení 3:4 , které již udrželi a připsali si tak  první body do tabulky.
Branky Zruče: Dastych 2 , Zeman 2, asistence: Vocel 3 , Zeman 1.

Bohemians 1905  - Benago  Zruč n. Sáz. 0:1 (0:0)
Další zápas  byl daleko těžší. Soupeř se soustředil na pečlivou obranu a hlavně v prvním poločase hráči Benaga zahodili několik jasných gólových situací a tak půlka skončila bez branek. Druhý poločas byli domácí již aktivnější, protože  stále cítili šanci bodovat. Oba brankáři předváděli výborné zákroky a žádný tým nebyl schopný proměnit ani vyložené šance. Konec zápasu byl velmi dramatický: Ve 36. min. domácí poprvé trefili tyč branky Zruče. O chvíli později se poprvé a jak se nakonec ukázalo naposledy podařilo Benagu skórovat. Novotný pěkně přihrál Zemanovi a
 ten protrhl neprůstřelnost domácího brankáře 0:1. Asi 30 sec. před koncem domácí zahrávali z velmi nebezpečné blízkosti trestný kop, po kterém opět trefili jenom tyč a tak mohla propuknout radost hráčů Benaga z druhé výhry a udržení první nuly v sezóně.
Branka: Zeman, asistence: Novotný.

Benago U16: Výborný - Novotný, Dastych, Vocel, Zeman  - Bleha, Krištof, Čerimi. Trenér Petr Málek.

Benago - U18

Slavia Praha - Benago Zruč n. Sáz. 4:2 (3:2)
Junioři U 18 nastoupili k zápasu dobře. Zásluhou T. Veselého a přihrávce Krále se ujali vedení 0:1. To domácí zaskočilo a tak zvýšili svojí aktivitu. Výsledkem bylo obrácení skóre na vedení 2:1. Přesto Benago bojovalo a zásluhou Havla a přihrávce Krále dokázali vyrovnat na 2:2. Bohužel do poločasu nedokázali výsledek udržet a tak poločas skončil 3:2. Druhý poločas byl taktickou bitvou a protože se domácím podařilo ještě jednou skórovat a zvýšit na 4:2, nedokázali hosté již na vývoj zápasu reagovat a tak si připsali domácí výhru 4:2.
Branky Benaga: T. Veselý, Havel, asistence: Král 2.

Bohemians 1905  - Benago  Zruč n. Sáz. 3:5 ( 2:2)

Již ve 2. min. nastřelil Havel tyč branky Bohemians. Jenže do vedení se ve 4. min. dostali domácí. Nejdřív byl ve vyložené šanci Havel, nedal a hned z protiútoku domácí otevřeli skóre 1:0. V 11. min. předvedli hosté nádhernou akci, když Dastych posunul na Novotného, ten našel přesně nohu Krále a ten se již nemýlil a vyrovnal na 1:1. Ve 14. min. po rohu nahrál Janda Novotnému , který  vstřelil druhou branku Benaga 1:2. Jenže v 16. min. po velké nedůslednosti hostů před vlastní brankou domácí dokázali vyrovnat na poločasových 2:2. Druhý poločas začal pro Benago výborně. Ve 32. min. Dastych nahrává Havlovi a ten  opět strhl vedení na stranu Benaga 2:3. Bohužel hned po rozehrání domácí dokázali opět srovnat a tak drama pokračovalo. Jenže Benago mělo Havla. Ten se ve 37. min. po přihrávce Krále opět prosadil a svojí druhou branku dostal Benago do vedení 3:4. Domácí začali riskovat  a hráli bez brankáře. Toho hosté využili. Havel tentokrát přes celé hřiště nahrál Královi a ten již střelou do prázdné branky přidal pátou branku Benaga a definitivně zlomil odpor domácího týmu - 3:5.
Branky Zruče:
Havel 2, Král 2, Novotný, asistence: Novotný, Janda, Král, Dastych, Havel.

Benago U18: Sochůrek - Bounla, T. Veselý, Viktora, Havlíček, Havel, Louda, Janda, Král, J. Veselý, Dastych, Novotný. trenér Petr Málek.

Další mistrovské zápasy týmy juniorů Benaga sehrají 18.prosince 2010 od 9 hod. v domácí hale
ve Zruči nad Sázavou. Soupeřem jim budou týmy Pardubic, Chomutova a Teplic.