„Ta byla ale přísná,“ zaznělo sportovní halou a Schwarz se mohl jít sprchovat

16. prosinec 2010, 23:55
(aktualizováno: 17. prosinec 2010, 00:20)

Kutná Hora – Desáté kolo Club Deportivo futsalové ligy přineslo ve sportovní hale Bios i červenou kartu. Tu si na svůj účet připsal A. Schwarz, jehož rozhodčí Dolejš poslal ze hřiště již po šesti minutách hry.

VS 35,- – STS Chvojkovice 2:2 (2:0)

První poločas úvodního zápasu večera vyšel lépe futsalistům VS 35,-, které do dvoubrankového trháku poslal „Angličan“ Zemana a střela Tiemeho - 2:0 Traktorka během třinácti minut zahrozila pouze jedenkrát, když Francovu ránu z pěti metrů Manus reflexivně vyrazil na roh.

Hráči Chvojkovic ve druhé půli dokonale potrestali dvě velké hrubky VS 35,- Nejprve využil liknavé rozehrávky soupeře Böhm a poté Franc coby bránící hráč ve zdi zachytil balón a v brejkové situaci dva na jednoho jej ve spolupráci s Kubátem zasunul do sítě – 2:2. 39 vteřin před koncem mohli futsalisté Traktorky skóre otočit. Franc však výhodu pokutového kopu za čtyři fauly soupeře nevyužil.

Branky a asistence: 5. Zeman (Lebeda), 10. Tieme (Zeman) – 17. Böhm, 26. Franc (Kubát). Rozhodčí: Dolejš, bez karet. VS 35,-: Manus – Lebeda, Černý, Jakoubek, Tieme, Holub, Hruška, Zeman. STS Chvojkovice: Kocourek – Klíma, Čunderlík, Franc, Hurt, Dostál, Kubát, Böhm, Jirásek.

Night club Palma – Restaurace Na Valech 3:9 (2:3)

Tápající Palma v úvodním dějství dvakrát vedla, ale pokaždé o svůj hubený náskok přišla. Rozhodující okamžik zápasu přišel v poslední minutě prvního poločasu, kdy si Dvořák po rohovém kopu soupeře srazil míč nešťastně do vlastní branky. Na futsalisty Palmy jakoby padla deka a ve druhých třinácti minutách pouze sledovali střelecký koncert Restaurace Na Valech. Favorit v závěru zápasu předvedl několik pohledných kombinačních akcí a skóre navýšil až na konečných 3:9.

Branky a asistence: 3. Zelený, 10. Zelený, 24. Dvořák – 8. Růžička (Vančura), 11. Růžička (Spáčil), 13. vlastní, 14. Süs (Růžička), 20. Vančura (Süs), 21. Spáčil (Kosík), 22. Kosík (Spáčil), 25. Vančura (Ďoubal), 25. Ďoubal (Süs). Rozhodčí: Dolejš, bez karet. Night club Palma: Mil. Hubáček – Zelený, Malý, Dvořák, Pospíšil, Oliva. Restaurace Na Valech: Malina – Růžička, Spáčil, Vlach, Süs, Ďoubal, Kosík, Vančura.

Dřevo Tvrdík – Teachers 3:2 (2:1)

Souboj sousedů z modré skupiny, kteří se přetahují o důležité třetí místo zajišťující přímý postup dopadl lépe pro hráče Dřeva Tvrdík. Vyrovnané utkání rozhodla přesnější koncovka "Tvrdíkovců". V prvním poločase viděli diváci dva krásné góly. O ten první se postaral Černohlávek, který hezkou kličkou oklamal brankáře Sochůrka – 2:0. Na druhé straně pak po Sochůrkově výhozu přes celé hřiště usměrnil míč hlavou za Flégrova záda Jelínek – 2:1. Za stavu 3:1 pro Dřevo Tvrdík mohl Červinka definitivně rozhodnout o osudu utkání, netrefil však zcela odkrytou klec. Z protiútoku pak Teachers snížili na rozdíl jedné branky a zadělali na drama. Napínavé chvíle nakonec přišly, když se k pokutovému kopu za čtyři fauly hráčů Dřeva Tvrdík postavil Jelínek. Jeho střelu doprostřed brány gólman Flégr kryl a navíc už se Teachers nezmohli.

Branky a asistence: 6. Herčík (Hačka), 10. Černohlávek, 16. Hačka (Černohlávek) – 13. Jelínek (Sochůrek), 20. Třískala (Hejduk). Rozhodčí: Dolejš, bez karet. Dřevo Tvrdík: Flégr, Volenec, Kakáček, Veselý, Červinka, Černohlávek, Herčík, Hačka. Teachers: Sochůrek – Šváb, M. Frejlach, Jelínek, Pav. Váňa, Třískala, Hejduk, Hvězda.

Jump Boys – Energit HC 8:1 (1:1)

O první vzruch v zápase se postaral brankář Energitu R. Vokoun, který v páté minutě prokličkoval celé hřiště a nebýt slabého zakončení, mohl aspirovat na titul v anketě „Borec na konec.“ Další poprask vzbudila situace ze šesté minuty, kdy se na brankáře Jump Boys řítil L. Vokoun následovaný A. Schwarzem. Prvně jmenovaný se deset metrů před brankou skácel na zem a A. Schwarz vzápětí viděl z rukou rozhodčího Dolejše hodně přísnou červenou kartu. „Vůbec jsem se ho nedotkl,“ okomentoval svůj zákrok s podivem a zápas pro něj skončil. Následovala sedmiminutová přesilovka Energitu čtyři na tři, kterou sice vzápětí hráči HC přetavili ve vyrovnávací branku, to však bylo z jejich strany vše.

Druhý poločas začal již s vyrovnaným počtem futsalistů na hrací ploše a hráči Jump Boys dali konečně vyniknout svému futsalovému umění. Soupeře nešetřili a především díky střelecké potenci Vojtíška zápas dospěl k debaklu.

Branky a asistence: 4. A. Schwarz (Šourek), 18. Vojtíšek, 20. Šourek (Vojtíšek), 21. Vojtíšek, 23. Vojtíšek (Hylský), 24. Hylský (Šourek), 25. Hylský (Šourek), 26. Vojtíšek (Pavlík) – 7. Jeřábek (L. Vokoun). Rozhodčí: Dolejš. ČK: A. Schwarz (JB). ŽK: Mukařovský (E). Jump Boys: Opasek – Husa, Hylský, Šourek, Vojtíšek, Pavlík, A. Schwarz. Energit HC: R. Vokoun – L. Vokoun, Dražan, Šimůnek, Jeřábek, Mukařovský, Langron.

Freaks – Soča Suchdol 4:1 (3:1)

Hráči Soči vstoupili do zápasu viditelně nabuzeni díky premiérovému vítězství, které zaznamenali v minulém kole. Svůj hlad po gólech předvedli již v páté minutě, kdy přesně zamířil Dvořák – 0:1. Jenže futsalisté Freaks Soču vyučili z produktivity, když své šance na rozdíl od soupeře dokázali proměnit. Vyrovnané utkání tak nakonec dopadlo lépe pro produktivnější Freaks.

Branky a asistence: 6. Dostál (Kozel), 9. Dastych (Metelka), 11. M. Šváb (Křelina), 16. Dostál (M. Šváb) – 5. Dvořák. Rozhodčí: Dolejš, bez karet. Freaks: Metelka – Kozel, Dastych, Křelina, M. Šváb, Dostál, Zelený. Soča Suchdol: Novotný – Bříza, Hebr, Kuchaŕ, Gembiczký, Trojan, Langr, Dušinský, Dvořák, Bohuňovský.