Házenkáři Kutné Hory zvítězila ve Stakonicích, teď se z pozice lídra tabulky chystají na druhý Chodov!

4. říjen 2018, 01:36

Kutná Hora - Tým mužů oddílu házené TJ Sparta Kutná Hora měl v sobotu 29. září na programu mistrovské utkání 2. kola 2. ligy mužů JV Čechy, ve kterém nastoupil ve strakonické sportovní hale proti domácímu týmu HBC Strakonice 1921 B.

Strakonice B - Kutná Hora 20:22 (10:7)

„B“ tým Strakonic je, stejně jako SPARTA nováčkem soutěže, v jehož kádru převažují hráči poměrně mladého věku. V utkání 1.kola 2.ligy podlehl doma „B“ týmu pražského Chodova 26:31. Kutnohorský tým mužů nemá se strakonickými týmy vůbec žádnou zápasovou zkušenost, v soutěžích se nepotkávaly. Až letos ve 2.lize.

Sobotní mistrovské utkání rozehrál tým SPARTY špatně, naopak domácí do něj vlétli ve velkém stylu a v 10.minutě byl stav 5:1. Za tohoto stavu přišel první oddechový čas hostů, po kterém dokázali snížit na 5:3. Ovšem domácí byli nadále aktivnější a v 18.minutě byl stav 8:4. Další minuty patřily hostům, kteří do 24.minuty snížili na rozdíl branky jediné, na 8:7. V závěru prvního dějství však kutnohorští hráči několikrát zbytečně chybovali a toho domácí využili k navýšení svého náskoku na rozdíl 3 branek. První poločas tak skončil vedením strakonické rezervy 10:7. SPARTA neměla až tak špatnou obranu, ale hodně se trápila a zbytečně kazila v útoku. A to byl hlavní důvod poločasové ztráty. Bylo tedy o čem přemýšlet a co napravovat.

Na začátku 2.poločasu domácí zvýšili ihned na 11:7, ve 34.minutě to již ale bylo o branku – 11:10. Potom ještě domácí 2x odskočili na rozdíl 2 branek, na 12:10 a ve 38.minutě na 13:11, následný úsek utkání patřil jednoznačně kutnohorskému týmu. Ten v rozmezí 39.-45.minuty 5ti brankovou šňůrou otočil vedení ve svůj prospěch na 13:16, později zvýšil na rozdíl 4 branek, na 14:18 a v 50.minutě byl ještě nadějný stav 15:19. Ovšem v poslední desetiminutovce domácí vedení SPARTY začali snižovat a utkání se dost zdramatizovalo. V 54. a poté v 56.minutě snížili strakoničtí na rozdíl 2 branek, na 17:19 a 18:20, v čase 59:40 dokonce na rozdíl branky jediné, na 20:21. Tým SPARTY ale posledních 20 vteřin utkání odehrál zkušeně a brankou / v sobotu nejlepšího hráče a střelce týmu Puglieseho / těsně před závěrečným hvizdem stanovil konečný výsledek – 20:22. Ze Strakonic si tak odvezl po dramatickém průběhu oba druholigové body.

Kutnohorský tým mužů tedy i ve druhém druholigovém utkání pobral za vítězství oba body, tentokrát však po nepříliš přesvědčivém výkonu. Brankář i obrana, to bylo celkem v pořádku / o čemž svědčí 20 obdržených branek /, ovšem hra v útoku byla hlavně v 1.poločase velmi slabá. 7 branek je prostě málo. V tom druhém se i tato činnost výrazně zlepšila / 15 branek / a to byl hlavní důvod obratu v utkání i celkového vítězství.

Celé utkání odchytal spolehlivě Filip, připsal si 14 zákroků a měl úspěšnost 41,2%. Záda mu kryl Červenka, který se však do branky nedostal. V poli měl svou premiéru v mistrovském utkání za SPARTU / nastoupil pouze v přípravě / nová posila Marco Pugliese a předvedl se náramně. Velmi dobře zahrál v obraně a v útoku byl se 6 brankami nejlepším střelcem svého týmu / střelba 10-6 /. A jak se dařilo v této činnosti ostatním? Brož měl střelbu 2-2, Horák a Polívka P. 1-1, Veselý M. 2-1, Hovorka 5-3, Hájek 4-2 a Jeníček 3-1. Horší úspěšnost měli na ostrých spojkách Petrákek 7-2 a Pícha 12-3. Salák se do zakončení tentokrát nedostal. Celkovou střelbu měl tým SPARTY v sobotním utkání 47 – 22 = úspěšnost 46,8%. Jak již bylo řečeno, solidní byla v utkání obranná činnost - 3 bloky + 7 zisků míčů, naproti tomu 11 ztát míčů není nijak velký počet. I když některé byly hodně zbytečné. Tým SPARTY nastoupil v sobotním utkání oslaben o spojky Šimůnka s Falgem a pivota Š.Veselého, přesto ho dokázal dovést do vítězného konce. Tak jen tak dál.

Dvojice domácích brankářů si připsala celkem 11 úspěšných zákroků, střelecky se nejvíce prosazoval Kvěch, autor 7 branek, 5 jich přidal Prechtl.

A jak hodnotil sobotní výkon svého týmu trenér Vít Šnajdr:
Hodně se nám nepovedl první poločas. Zatímco obrana až na několik zaváhání pracovala poměrně dobře, v útoku jsme se neskutečně trápili. Hráli jsme bez nápadu, bez pohybu a alibisticky. Sedm poločasových gólů je strašně málo. Naštěstí ve druhém poločase jsme útočnou hru zvedli a přeci jenom jsme se vrátili ke kombinační rychlé hře. Vítězství ve Strakonicích je vzhledem k průběhu utkání velmi cenné. Velmi dobře zachytal brankář Filip a skvělou premiéru si odbyl Marco Pugliese. Celý tým chci pochválit za bojovnost, díky které dokázal otočit nepříznivý vývoj zápasu.

SESTAVA a BRANKY: Červenka /br/, Filip /br/ - Puliese 6, Hovorka 3, Pícha 3, Brož 2, Hájek 2, Petránek 2, Horák 1, Jeníček 1, Polívka P. 1, Veselý M. 1 a Salák. Trenér: Šnajdr Vít.

NAPOMÍNÁNÍ: 2 – 3, VYLOUČENÍ: 3 – 3, SEDMIČKY: 1/0 – 1/0, ROZHODČÍ: Mošna - Vaník  / oba Plzeň /, DIVÁCI: 115.

Ostatní výsledky 2.kola:
TJ Chodov JM „B“ – SPARTAK  MAS Sezimovo Ústí 24:19, JISKRA Havl.Brod - SLAVIA Praha 25:25, SOKOL Úvaly - LOKO Vršovice 20:23, 1.HC Pardubice - JISKRA Třeboň 29:26, LOKO České Budějovice měla volno.

Další program:
Ve 3. kole 2. LIGY mužů JVČ přivítá SPARTA Kutná Hora (vedoucí tým soutěže) v neděli 7.října od 17:30 hodin ve sportovní hale Klimeška v Čáslavské ulici dalšího nováčka soutěže, svého loňského soupeře ze SRL, druhý tým průběžné tabulky - TJ Praha Chodov JM „B“.

Oddíl házené TJ SPARTA srdečně zve všechny sportovní fanoušky na toto, jistě zajímavé nedělní utkání!