Házenkářům Sparty se na zimním stadionu nevedlo, podlehli vršovické Lokomotivě

14. duben 2015, 22:21
(aktualizováno: 14. duben 2015, 22:21)

Kutná Hora - Po dlouhé, pětiměsíční zimní přestávce byla tento víkend rozehrána jarní část Společné regionální ligy mužů zápasy 8. kola, v rámci kterého přivítal tým Sparty Kutná Hora v sobotu 11. dubna pražského soupeře - Lokomotivu Vršovice. V rámci akce "prezentace kutnohorských halových sportů" se utkání odehrálo na zimním stadionu v Kutné Hoře, kde byl na zhruba deset dní položen sportovní povrch Tarkett.

Kutná Hora - Lokomotiva Vršovice 27:30 (13:13)

Vršovická Lokotka přezimovala v tabulce SRL na třetím místě s pouhou 1bodovou ztrátou na vedoucí Ml. Boleslav B. V podzimním utkání ve Vršovicích domácí Spartu porazili 25:22, po poločasovém vedení 14:13.

V úvodu nedělního utkání byli nejprve ve vedení hosté, ve 3. minutě 0:1, v 7. minutě 1:2 a domácí se dlouho nedokázali prosadit. Ale do 11. minuty dokázali otočit na 4:2 a ve 13. minutě již vedli 6:3. O čtyři minuty později však bylo srovnáno - 6:6. V dalších minutách úvodního poločasu domácí čtyřikrát přešli do jednobrankového vedení, hosté vždy rychle našli odpověď, ve 21. minutě vyrovnali na 10:10 a ještě v téže minutě přešli do vedení 10:11. Ale Sparta třemi rychlými brankami otočila do 27. minuty na 13:11 a měla šance na zvýšení náskoku. Ty však neproměnila a hosté dvěma brankami v předposlední a poslední minutě stanovili poločasový výsledek 13:13.

Začátek druhého poločasu domácím nevyšel, přestalo se jim dařit jak v obraně, tak také v útoku a hosté byli rázem "na koni". Těm se naopak zadařilo, ve 36. minutě již vedli 14:19, ve 41. minutě 16:23 a ve 46. minutě dokonce 18:26. Hráči Sparty se sice v poslední čtvrthodině herně zvedli a začali vysoký náskok hostí stahovat, na obrat to však nestačilo. Nakonec v utkání zvítězil tým Vršovic o tři branky v poměru 27:30 a zaslouženě si odvezl oba mistrovské body.

Sparta si tak připsala druhou jarní porážku (před týdnem prohrála v předehrávce 10. kola v Mostu), tentokrát po dost mizerném výkonu. Většinu utkání odchytal Červenka, kterému se ale příliš nedařilo (ze 33 střel si připsal pouze 7 zákroků = úspěšnost 21,2%), několik minut druhého poločasu ho vystřídal Šnajdr, který ze čtyř střel obdržel čtyři branky. Na hráčích v poli byla dost znát nerozehranost, vázla spolupráce a souhra. To se však všechno odvíjí od účasti  na trénincích a ta je u většiny hráčů mizerná. Střelecky se celkem zadařilo Hovorkovi (10-6) a Thiememu (8-5), 100% úspěšnost měli Brož (3-3) a Veselý (2-2). Výborný první poločas měl nejlepší střelec týmu Polívka (7-7), ovšem v tom druhém doslova „vyhořel“ a měl střelbu 5-0! Ostatní nijak výrazněji nevybočili z hodně mizerného herního projevu celého týmu, některé své dobré momenty dokázali vynulovat zbytečnými chybami či fauly a nepříliš úspěšnou střelbou. A tak k zisku bodů bylo tentokrát dost daleko. Navíc se opakovala situace z minulé sezony, kdy přesně 13. dubna 2014 tým mužů také na zimním stadionu podlehl v utkání prvního jarního kola SRL po hodně bídném výkonu Mladé Boleslavi B, tenkrát vyšším rozdílem - 16:24.

Hosté měli daleko lepší brankáře (připsali si celkem 16 zákroků), pevnější obranu a také v útoku byl jejich herní projev daleko důslednější. Střelecky se nejvíce prosazovala trojice Maier (10), Štika (6) a Balcer (5).

A jak hodnotil nedělní utkání trenér Sparty Vít Šnajdr?
"Je to již obehraná písnička, bez kvalitní přípravy v tréninku budeme stále slabší. Přestává nám fungovat obrana, díky tomu nedokážeme realizovat rychlý přechod do útoku a v postupném útoku doplácíme na nesehranost a absenci klasické střelecké spojky. Samotný zápas byl velmi tvrdý a mám pocit, že se rozhodčím vymknul z rukou. Bohužel jsme na to hodně doplatili. Hráči opět střídali lepší okamžiky s horšími a ty horší si bohužel vybrali v klíčových momentech utkání. Je škoda, že před tak výbornou diváckou kulisou jsme nebyli schopni soupeře přehrát.  Pokud nezlepšíme všichni přístup k našemu sportu, lepší výsledky se zkrátka dostavovat nebudou."

Sestava a branky Sparty: Červenka, Šnajdr - Polívka 7, Hovorka 6, Thieme 5, Brož 3, Hasala 2, Veselý M. 2, Nádvorník 1, Petránek 1, Filip, Horníček a Sklenařík. Trenér: Šnajdr Vít. Napomínání: 1/1. Vyloučení: 2/6. ČK: 2/1. Sedmičky: 6/5 - 3/2. Rozhodčí: Václavík - Vitner (oba Praha). Diváků: 83.

Ostatní výsledky 8. kola:
Mělník - M. Boleslav B 26:27
Most - Ledeč 29:29

V příštím, desátém kole SRL kutnohorský tým mužů pojede v neděli 19. dubna do Mělníka, kde od 16,30 hodin nastoupí na hřišti místního týmu HC Wendy Mělník.