Skvěle zvládnutým závěrem utkání mladší dorostenci Sparty porazili Liberec!

14. duben 2015, 21:04
(aktualizováno: 14. duben 2015, 21:05)

Kutná Hora - Mladší dorostenci oddílu házené TJ Sparta Kutná Hora v sobotu sehráli utkání 19. kola 2. ligy MD - Čechy 2014/2015, ve kterém přivítal severočeský tým Liberec Handball. Utkání se hrálo na zimním stadionu v Kutné Hoře. Liberec byl před sobotním utkáním v druholigové tabulce na 8. místě se ziskem 14 bodů s bilancí: 18 – 7-0-11 a skóre 586:522. Z toho je jasně patrné, že jeho největší síla je v útoku (po Lounech druhý nejvyšší počet nastřílených branek v celé soutěži), naopak počet obdržených branek je poměrně vysoký, čtvrtý nejhorší. V podzimním vzájemném utkání zvítězil tým mladších dorostenců Sparty v Liberci 23:25.

Kutná Hora - Liberec 28:25 (9:12)

V úvodní desetiminutovce sobotního utkání byli ve vedení několikrát domácí, postupně 1:0, 2:1 a v 11.minutě 3:2, v dalším průběhu prvního poločasu měli již navrch hosté. Nejprve 4 brankami v řadě otočili do 15. minuty na 3:6 a 2-4 brankový náskok (postupně 4:7, 5:9, 7:9, 7:11, 8:12) si udržovali až do konce prvního dějství. Poločas nakonec skončil zaslouženým vedením Liberce 9:12.

Od úvodních minut druhého poločasu se domácí tým snažil stahovat vedení Liberce, ten si však nadále udržoval mírný náskok - 10:12, 10:13, 11:14, 13:14, 13:15, 14:15 a ve 36.minutě 14:16. O tři minuty později domácí konečně dokázali vyrovnat na 16:16, totéž se jim podařilo ve 45. minutě, kdy byl stav 17:17. Ale hosté opět odskočili třemi brankami na 17:20, později na 18:21 a v 51. minutě ještě vedli 19:22. Ale závěrečné minuty patřily zcela jasně kutnohorskému týmu. Ten v bouřlivé kulise v rozmezí 51. - 55. minuty nasázel soupeři pět branek, otočil vedení ve svůj prospěch na 24:22 a to již do konce utkání urputnou bojovností a nasazením nepustil. Hosté ještě vzápětí snížili na 24:23, domácí však dvěmi brankami zvýšili do 56. minuty na 26:23 a to již bylo hodně nadějné. Na 24 branku hostí následně odpověděli opět dva zásahy a na začátku poslední minuty bylo rozhodnuto, stav byl 28:24. Hosté již jen těsně před koncem upravili kosmeticky výsledek na konečných 28:25. Kutnohorský tým mladších dorostenců si tak do druholigové tabulky připsal další dva body, tentokrát skvěle zvládnutým závěrem!

V sobotním utkání postrádal trenér Sparty Jiří Hasala sice brankáře Gintera a nejlepšího střelce týmu Procházku (oba věkově ještě starší žáci odcestovali na turnaj Žákovské ligy do Zubří), zbytek týmu se však s jejich absencí dokázal velmi dobře vyrovnat. V brance podal velmi dobrý výkon Kotěšovec, střelecky se nejvíce dařilo dvojici Losinecký - Špaček, prosazoval se také Škalda s Bandim. Ale velkou pochvalu za sobotní vítězství zaslouží celý kolektiv mladších dorostenců Sparty, který si nadále drží solidní 5. místo v průběžné tabulce soutěže s minimální ztrátou na třetí pořadí. Teď jej však čeká šňůra tří utkání na hřištích soupeřů, postupně v Pardubicích, Chrudimi a Ledči nad Sázavou. Tak hodně úspěchů.

Sestava a branky: Kotěšovec - Losinecký 10, Špaček 10, Škalda 4, Bandi 3, Jeníček 1, Horák, Klapka, Seidl a Veselý Š. Trenér: Hasala Jiří. Napomínání: 2/2. Vyloučení: 4/2. Sedmičky: 3/1 - 3/2. Rozhodčí: Václavík - Vitner (oba Praha). Diváků: 88.

A jak hodnotil sobotní utkání trenér Jiří Hasala?
"První poločas byl z větší části poznamenán velkou nervozitou většiny našich hráčů. Slavnostní začátek a příjemná divácká kulisa svazovala klukům snad všechno. Po poločasové přestávce, kde proběhla trošičku bouřlivější diskuze, jsme začali hru pomalu vyrovnávat, abychom v posledních deseti minutách rozhodli o našem zaslouženém vítězství. Nemohu nezmínit skvělý výkon Václava v brance, sebeobětování se v osobních soubojích Vojty a Luboše, standartní výkon předvedli Ondra a Honza a osobně jsem byl potěšen přístupem ostatních, kteří se do zápasu příliš nedostali, ale byli do něj vtaženi, byť většinu utkání proseděli na střídačce. Rád bych poděkoval pořadatelům za organizaci a divákům, kteří vytvořili hráčům bouřlivé prostředí po celou dobu utkání. Nezbývá, než si opět postesknout nad absencí důstojného sportovního stánku pro sálové sportovce zde v Kutné Hoře."

Příští program:
Následující víkend čekají tým mladších dorostenců Sparty dvě druholigová utkání: Nejprve v pátek 17. dubna dohrávka 14. kola od 17 hodin v Pardubicích a v sobotu 18. dubna utkání 20. kola od 17 hodin v Chrudimi.