Jiskra se zlepšuje, na Vršovice to ale nestačilo

11. květen 2010, 11:42

Zruč nad Sázavou - Házenkáři Jiskry Zruč n. S. se v sobotu pokusili získat další body ve Společné regionální lize. Na svém hřišti přivítali družstvo Lokomotivy Vršovice, které je na čtvrtém místě tabulky.

Zruč n. S. - Loko Vršovice 24:27 (11:14)

Začátek byl vyrovnaný a domácí celek získával postupně malý náskok. Ve 22. minutě byl stav 11:8. Hra naznačovala, že by Jiskra v tomto výkonu mohla pokračovat . Bohužel za zbývajících osmi minutách pouze třikrát trefila tyčku a sama šeskrát inkasovala. První poločas skončil v poměru 11:14 pro Lokomotivu.

Ve druhém poločase se Zručským nedařila střelba a tak soupeř získal rozhodující náskok. Ten ve 48. minutě narostl na hrozivých sedm branek. Potom domácí zmobilizovali síly a stáhli náskok Vršovic. Čas však ubíhal rychleji, než si přáli a nakonec prohráli 24:27.

"Opět se ukázalo, že náš mladý celek nedokáže zatím odehrát v potřebném nasazení celý zápas. To, co stačilo v dorostu, nyní mezi muži neplatí. Přítomní diváci po zápase konstatovali, že se naše hra postupně zlepšuje. To mohou hráči potvrdit příští týden s Chodovem B. Tentokrát nelze pochválit brankáře, jeho výkon a přístup nebyl vzorný," zhodnotil zápas zručský trenér Petr Felis.

Branky a sestava Jiskry: D. Hornát 7; Hejl 5; Vrzáček 4, M. Felis 4; J. Kaplan 2, Vávra 2; D. Hornát; Netolický; Korel; Červinka; Vodrážka; P. Felis.