Třetí tým tabulky si odvezl drtivou porážku

10. květen 2010, 10:08

Kutná Hora - V posledním, šestém jarním kole II. ligy mladších dorostenců házenkáři Sparty Kutná Hora přivítali třetí tým průběžné tabulky - Severočeské Tygry z Ústí n. L. Na podzim Kutnohorští v Ústí n. L. prohráli po divoké přestřelce 38:34.

Kutná Hora - Ústí n. L. 33:12 (11:7)

Začátek utkání byl ve znamení vyrovnané hry a oba soupeři se několikrát vystřídali ve vedení. Od 13. min. ale tempo začali diktovat domácí, kteří šestibrankovou šňůrou přešli do vedení 9:4 a tento náskok si udrželi až do přestávky.

Po změně stran byla převaha Kutnohorských daleko výraznější a ti náskok postupně zvyšovali a zápas dovedli do jednoznačného vítězství.

Mladší dorostenci Sparty se tak rozloučili s premiérovou účastí ve 2. lize výborným výkonem a zaslouženým vysokým vítězstvím nad předním týmem soutěže. Padesátka přítomných diváků je po skončení utkání odměnila zaslouženým a dlouhým potleskem - odměnou jim byla tradiční „děkovačka“.

Výborné utkání odchytal Karlovský, z jeho zákroků byli hostující hráči často dost nešťastní. Také hráči v poli odehráli jedno ze svých nejlepších utkání, skvělá byla obrana a v útoku bylo k vidění několik velmi pěkných nacvičených akcí, zakončených brankami. Střelecky v tomto utkání vynikl Pícha, autor 12 branek.

Trenér Jiří Hasala byl po utkání s výkonem svých svěřenců i se ziskem dvou bodů maximálně spokojen.

Sestava a branky Sparty: Karlovský - Pícha 12, Falge 6, Nádvorník 6, Bielický 2, Polívka 2, Stehlík 2, Brož 1, Kuře 1 a Petránek 1. Trenér Jiří Hasala. Napomínání: 3/2. Vyloučení: 0/2. Sedmičky: 2/1 - 1/1. Rozhodčí: Hloušková - Hofmanová. Diváků: 50. Poločas: 11:7.