Kutnohorští házenkáři se rvali jako lvi, na vedoucí celek soutěže to ale nestačilo

25. březen 2013, 21:36
(aktualizováno: 25. březen 2013, 21:36)

Kostelec n. Č. l. - Kutnohorský tým mužů házenkářského oddílu TJ Sparta Kutná Hora v neděli přivítali v utkání 16. kola 2. ligy mužů vedoucí týmu soutěže - SK Praha 4.

Kutná Hora - SK Praha 4 28:34 (13:18)

Hostující tým, několikanásobný vítěz posledních ročníků 2. ligy (nikdy však neměl zájem o postup do 1. ligy) je velezkušený soubor, složený převážně z bývalých extraligových hráčů. Na podzim Spartu doma porazil bezpečně 35:20 po poločasovém vedení 19:10. Před nedělním utkání měl na svém kontě jedinou porážku, zatímco domácí Sparta jediné vítězství. A tak v utkání posledního s prvním byl favorit velejasný - pražský tým. Sparta mohla v tomto utkání pouze překvapit.

A i když se v utkání žádné překvapení nekonalo, SPARTA podala svůj nejlepší jarní výkon a byla vedoucímu týmu soutěže poměrně vyrovnaným soupeřem. Ve 3. minutě dokonce 2:1 vedla a v dalších minutách se držela na „dostřel“ – 3:4, 4:6, 5:7 a po vedení hostů 5:9 dokázala v 16. minutě vyrovnat na 8:8. Ještě ve 20.minutě vedli hosté pouze 10:12, své vedení potom v poslední desetiminutovce prvního poločasu navýšili na rozdíl 5 branek. Poločas tak skončil vedením jasného favorita 13:18.

Začátek druhého poločasu vyšel Spartě náramně a ve 34. minutě to bylo pouze o dvě branky – 16:18, stejný rozdíl svítil na ukazateli ve 37. minutě - 18:20. Poté hosté navýšili své vedení na rozdíl 4 branek – 18:22 a 19:23, v polovině druhého poločasu Sparta opět dvakrát snížila na dvoubrankový rozdíl – na 21:23 a 22:24. Ale další pětiminutovku hosté vyhráli 1:5 a v 50. minutě to bylo o šest - 23:29. Sparta však bojovala o co nejlepší výsledek a ještě dvakrát snížila na rozdíl 4 branek – 25:29 a v 54. minutě 26:30. Zkušený tým hostů však v závěru potvrdil své kvality a bezpečně dovedl utkání do vítězného konce, zvítězil o 6 branek v poměru 28:34.

Šestibranková prohra však nebyla v tomto utkání pro kutnohorský tým rozhodně žádná ostuda. Hráči bojovali jak to jen šlo, nikomu nelze upřít snahu, ale soupeř byl lepší.

A něco čísel z utkání – hráči Sparty měli v utkání 11 ztrát míčů (technických chyb), na druhou stranu ovšem 15 získaných míčů. Brankář Červenka si připsal 11 zákroků = úspěšnost 32,4%, Hroch měl 4 zákroky = úspěšnost 26,7%. Naopak - hostující dvojice brankářů si připsala celkem 25 zákroků. Rozdíl byl též v činnosti, organizaci a kvalitě obran (např. 9 bloků hostů , naopak téměř nulová obrana Sparty na pravém křídle) a hlavně v úspěšnosti střelby – hosté dali z 59 střel branek 34 = úspěšnost  57,6% , SPARTA z rekordních 70 střel 28 branek = úspěšnost 40%. O střelbu se hráči Sparty pokoušeli často, ovšem mnohdy uspěchaně, z nepřipravených pozic a málo razantně. Střelecky se na straně Sparty nejvíce prosazoval „duklácký“ dorostenec Pícha (15-9) s Polákem (11-6) a také Polívka (4-3), naopak příliš se nedařilo Kůrkovi (12-3), Hovorkovi (11-3) a Šalátkovi (9-2) a vůbec Hasalovi (5-0). Na straně hostů byl neudržitelný hlavně z křídelních pozic Halčař, autor 12 branek.

Sestava a branky Sparty: Červenka, Hroch - Pícha 9, Polák 6, Hovorka 3, Kůrka 3, Polívka 3, Šalátek 2, Brož 1, Rudolf 1, Hasala a Kuře. Trenér: Hájek Jiří. Napomínání: 1/1. Vyloučení: 1/2. Sedmičky: 2/2 – 2/2. Rozhodčí: Dostál (Hr. Králové) - Kříženecký (Praha). Diváků: 22.

Ostatní výsledky 16. kola:
Bělá p. B. - AŠ Mladá Boleslav 19:20, HK Slavia Praha - Lovosice B 35:23, Jablonec n. N. - Žatec 32:25, Libčice n. V. - TJ Dvůr Králové n. L. 20:27, 1. HC Pardubice - HC Kolín 34:18.

Nyní mají házenkářské soutěže následující dva víkendy přestávku. Tým mužů nyní čeká utkání 17. kola 2. ligy a v něm v sobotu 13. dubna ve sportovní hale v Ledči nad Sázavou nejbližší zeměpisný soupeř a velký rival – HC Kolín.