Mladší dorostenci Sparty si o víkendu připsali dvě druholigová vítězství!

20. duben 2015, 17:29
(aktualizováno: 20. duben 2015, 17:29)

Pardubice/Chrudim - Mladší dorostenci házenkářského oddílu TJ Sparta Kutná Hora o víkendu sehráli dvě utkání: Nejprve v pátek v Pardubicích dohráli zápas 14. kola, v sobotu pak zavítali k duelu 20. kola do Chrudimi:

Pardubice - Kutná Hora 21:27 (13:11)

Až na pátek 17. dubna měl tým mladších dorostenců oddílu házené TJ Sparta Kutná Hora odloženo utkání 14. kola 2. ligy MD-Čechy 2014/2015, ve kterém nastoupil v pardubické nafukovací hale na Dukle proti místnímu týmu 1. HC Pardubice. Utkání se původně mělo hrát v neděli 1. března, na žádost domácích však bylo odloženo na tento termín. Pardubický tým byl před páteční dohrávkou v tabulce na výborném 3. místě (bilance: 18 – 14-0-4, skóre 612:489, zisk 28 bodů). V podzimním vzájemném utkání Sparta "doma ve Zruči" prohrála s tímto soupeřem  28:36 (11:18). Nejvíce potíží jí tehdy dělal výborný hráč a střelec Skalický, autor 16 branek. Ten v posledních utkáních již za dorost nenastupuje (hraje za tým dospělých), přesto i bez něj mají Pardubice dobré výsledky.

Páteční dohrávku začala lépe Sparta, která postupně vedla 0:1, 1:3, 2:5 a ve 13.minutě 4:7. Po snížení domácích na 6:7 vedla ještě v 18. minutě o tři branky - 6:9. Poté ale převzali iniciativu domácí, čtyřmi brankami přešli ve 24. minutě do vedení 10:9 a na začátku poslední minuty vedli již 13:10. Těsně před koncem prvního poločasu snížili hosté na poločasových 13:11.

Když na začátku druhého poločasu domácí třemi brankami navýšili své vedení na 16:11, nevypadalo to s šancemi Kutné Hory na dobrý výsledek nijak valně. A čtyř až pětibrankový náskok si domácí tým udržoval až do poloviny druhého dějství, ve 45. minutě byl stav 19:15. Pak ale na hřišti došlo k obratu "jako hrom", Sparta nasázela soupeři v rozmezí 45. - 52. minuty osm branek v řadě a rázem měla k dobru náskok čtyř branek - 19:23. Domácí sice v 53. minutě snížili na 20:23, další tři branky Sparty v rozmezí 54. - 58. minuty utkání rozhodly. Dvě minuty před koncem byl stav již 20:26 a bylo jasné, že oba body putují do Kutné Hory. V závěru utkání již padlo po jedné brance na obou stranách a to znamenalo konečný výsledek 21:27. Mladší dorostenci Kutné Hory se tak mohli oprávněně radovat z tohoto cenného vítězství nad třetím týmem průběžné druholigové tabulky.

V páteční dohrávce podat kutnohorský tým v Pardubicích velmi dobrý výkon, nenechal se rozházet poměrně vysokým vedením domácích, drtivým závěrem otočil výsledek a zaslouženě bral oba body. Solidně zachytali brankáři, obrana před nimi také nezklamala a střelecky se nejvíce prosazovala dvojice Procházka - Špaček, která nasázela domácím 21 z 27 branek svého týmu. Zvláště prvně jmenovaný byl v závěru doslova nezastavitelný (dával v pořadí branky č. 16, 17, 19, 22, 23, 24 a 25) a to bylo pro konečný výsledek hodně důležité. Ale je samozřejmé, že velkou pochvalu za výkon i báječný výsledek zaslouží celý kolektiv mladších dorostenců SPARTY Kutná Hora.

Sestava a branky Sparty: Fojta, Ginter, Kotěšovec - Procházka 12, Špaček 9, Jeníček 2, Škalda 2, Bandi 1, Losinecký 1, Horák, Klapka, Seidl a Veselý. Trenér Jiří Hasala. Napomínání: 2/2. Vyloučení: 7/7. Sedmičky: 3/3 - 3/1. Rozhodčí: Halíř (Dvůr Králové) - Vlk (Pardubice). Diváků: 43.

Chrudim - Kutná Hora 16:34 (8:18)

V sobotu 18. dubna odehrál tým mladších dorostenců oddílu házené TJ Sparta Kutná Hora utkání 20. kola 2. ligy MD-Čechy, ve kterém nastoupil ve sportovní hale dalšího východočeského soupeře - Sokol Chrudim. Domácí tým byl po 19. kole v průběžné tabulce soutěže beznadějně na posledním 12. místě bez bodového zisku - všech 19 předchozích utkání totiž prohrál. V podzimním vzájemném utkání Sparta "doma ve Zruči" Chrudim porazila bez větších problémů vysoko 45:19 po poločasovém vedení 25:10.

A celkem očekávaný a jednoznačný vývoj mělo i sobotní utkání v Chrudimi. Kutnohorský tým nic nepodcenil, od úvodních minut určoval tempo a postupně navyšoval své vedení. V 6. minutě byl stav 0:5, v 10. minutě 2:6, ale již v16. minutě 2:11 a ve 27. minutě 5:16. První poločas skončil desetibrankovým vedením Sparty - 8:18.

Druhý poločas měl podobný průběh, hosté byli jasně lepší a měli utkání jednoznačně pod kontrolou. Ve 40. minutě vedli 12:24, v 50.minutě 13:29 a na konci utkání svítil na ukazateli konečný výsledek 16:34.

Pro tým mladších dorostenců Sparty tak skončil úspěšný víkend, ve kterém odehráli dvě vítězná mistrovská druholigová utkání. Po pátečním náročném utkání v Pardubicích bylo sobotní vítězství v Chrudimi očekávané, celý tým v něm potvrdil velmi dobrou formu a letošní výkonnost. I když z páteční sestavy chyběla v sobotu čtveřice Bandi, Fojta, Ginter a Saidl, zbytek týmu se si soupeřem hravě poradil. Spolehlivě zachytal Kotěšovec, střelecky se vytáhl Škalda, spolu s dvojicí Procházka - Špaček. Ale zásluhu na jasném vítězství má celý kolektiv trenéra Jiřího Hasaly. Tak ještě úspěšně zvládnout poslední dvě kola!

Sestava a branky Sparty: Kotěšovec - Škalda 11, Procházka 10, Špaček 6, Losinecký 3, Horák 2, Jeníček 1, Veselý 1 a Klapka. Trenér Jiří Hasala. Napomínání: 3/2. Vyloučení: 1/3. Sedmičky: 2/1 - 2/2. Rozhodčí: Semerád - Vlk (oba Pardubice). Diváků: 42.

Příští program:

Mladší dorostence Sparty Kutná Hora čeká o víkendu utkání předposledního - 21. kola 2. ligy MD-Čechy, ve kterém nastoupí na palubovce Kovofiniše Ledeč nad Sázavou. Ale pozor, utkání se na žádost pořadatelského oddílu dohrává až v pondělí 27. dubna od 17 hodin.