Mladším dorostencům Sparty vyšel vstup do utkání s Náchodem, vítězství si pohlídali

22. říjen 2014, 23:27
(aktualizováno: 22. říjen 2014, 23:27)

Zruč nad Sázavou - Mladší dorostenci házenkářského oddílu TJ Sparta Kutná Hora v sobotu odehráli utkání pátého kola 2. ligy, ve kterém přivítali soupeře ze severovýchodních Čech - TJ Náchod. Utkání se hrálo ve sportovní hale ve Zruči nad Sázavou, kde kutnohorský tým v této druholigové sezóně svá domácí utkání hraje.

Kutná Hora - Náchod 34:26 (18:9)

Zatímco dorostenci Sparty měli po 4. kole vyrovnanou bilanci dvě vítězství a dvě porážky, jejich soupeř měl bilanci 1 - 3. V 1. kole doma zvítězil kontumačně nad Chrudimí 10:0, ve 2. kole doma prohrál se Šťáhlavami 24:30, ve 3. kole podlehl v Mostu 19:31 a ve 4. kole opět doma prohrál s Libercem 29:35. Kromě 1. kola tedy samí silnější soupeři.  A tak se dalo čekat v sobotu poměrně vyrovnané utkání.

Ale úvod utkání se kutnohorskému týmu vydařil náramně, v čase 5,01 si hostující trenér již bral time-out, protože stav byl 5:0! To však hostům moc nepomohlo, v 10. minutě byl stav 8:1 a  v 15. minutě 10:2. Další průběh prvního dějství již byl vyrovnanější, přesto byl poločasový stav jednoznačný pro Spartu - 18:9.

Na začátku druhého poločasu se rozdíl příliš nezměnil, ve 38. minutě byl stav 22:12. Potom hosté mírně „zazlobili“ a do 48. minuty snížili vysoké vedení Sparty na rozdíl pěti branek - na 24:19. Ale dorostenci Kutné Hory žádné drama nepřipustili a opět navyšovali své vedení, postupně na bezpečný rozdíl 8 - 10 branek. To bylo v 56. minutě, kdy byl stav 33:23. V závěrečných minutách se již nic podstatného nezměnilo, Sparta bez větších problémů dovedla utkání do vítězného konce 34:26 a připsala si tak již třetí druholigové vítězství.

Mladší dorostenci Sparty zahráli velmi dobře v sobotním utkání hlavně v úvodní čtvrtině, kdy hostům odskočili a poté již jen vysoký náskok udržovali. Velmi dobře zachytal tentokrát Ginter, střelecky vynikla dvojice Špaček - Procházka, solidně je doplňoval Losinecký. I když trenér Sparty Jiří Hasala nebyl příliš spokojen s předvedenou hrou, výsledek a hlavně další bodový zisk ho o to víc potěšil.

A jak hodnotil sobotní výkon svého týmu trenér Sparty Jiří Hasala? "Očekával jsem vyrovnané utkání, ale opak byl pravdou. Naši hráči se do soupeře pustili s velkou chutí a dali  jasně najevo, kdo bude na hřišti pánem. Soupeř se snažil obrátit stav ve svůj prospěch zvláštní, chaotickou a nesystémovou obranou, která nám dělala problémy. Ale i na ni jsme našli recept a dotáhli utkání do radostného konce."

Sestava a branky Sparty: Ginter, Kotěšovec - Špaček 11, Procházka 10, Losinecký 6, Veselý 3, Fojta 2,  Jeníček 1, Horák 1, Klapka a Mommers. Trenér Hasala Jiří. Napomínání: 2/4. Vyloučení: 6/4. Sedmičky: 2/2 - 4/2. Rozhodčí: Špaček - Tokoš (oba Praha). Diváků: 27.

Ostatní výsledky 5. kola:
Most - Chrudim 34:6
Bělá - Louny 13:23
Liberec - Šťáhlavy 36:21

Příští program:
Mladší dorostenci Sparty pojedou v sobotu k utkání 6. kola 2. ligy MD do Šťáhlav u Plzně, kde budou od 15 hodin hostem týmu Sokol Šťáhlavy.