Mladším žákům se úvodní turnaj jara nepovedl, skončili na posledním místě

20. duben 2015, 17:37
(aktualizováno: 20. duben 2015, 17:37)

Břve - Ve sportovní hale v Břvích u Prahy v sobotu pokračovala druhým mistrovským turnajem jarní finálová A skupina společné soutěže Prahy a Středních Čech - společný přebor mladších žáků. V ní startuje sedm týmů - tři nejlepší po podzimní části z přeboru Prahy - Dukla 4, Dukla 6 a Sokol Vršovice a čtyři nejlepší ze Středočeského přeboru - HC Wendy Mělník, Jiskra Zruč nad Sázavou, Sokol Úvaly a Sparta Kutná Hora.

Hraje se turnajovým způsobem (hrací doba dvakrát patnáct minut), vždy pět týmů u každého ze sedmičky účastníků, přičemž dva mají střídavě volno. To měl v úvodním turnaji před týdnem v Mělníku tým Kutné Hory spolu s Úvaly. A nyní v sobotu měl volno Mělník a Sokol Vršovice. Bylo tedy jasné, že kutnohorský tým čekala postupně tato čtveřice soupeřů - Jiskra Zruč, Sokol Úvaly, Dukla Praha 6 (pořadatel sobotního turnaje) a Dukla Praha 4.

Z celkového vítězství se radoval největší favorit celé soutěže, pořadatelský tým Dukly Praha 6. Na druhém místě skončil tým Dukly Praha 4, na místě třetím Sokol Úvaly.

Týmu mladších žáků Sparty Kutná Hora se jeho úvodní jarní mistrovský turnaj herně a hlavně výsledkově vůbec nevydařil, ze všech čtyřech utkání odešel poražen a bez bodového zisku obsadil až poslední 5. místo. Trenér Alois Salák ml. byl s výkony svých svěřenců v sobotním turnaji hodně nespokojen, většina z nich odvedla velmi špatné a nevyrovnané výkony. Jediný, kdo snesl dle jeho slov přísnější měřítko, byl David Novák. Kutnohorský tým postupně v turnaji prohrál o sedm branek se Zručí, o jedenáct branek s Úvaly, o sedmnáct branek s Duklou 6 a na závěr o dvanáct branek s Duklou 4.

5. Sparta Kutná Hora    4  -  0 – 0 – 4     45 : 92    0

Sestava a branky Sparty v turnaji celkem: Valeš 2 - Šimon 14, Klouček 9, Novák D. 8, Zatloukal 7, Kotva 2, Mommers M. 2, Mašek 1 Doležal a Růžička. Trenér Alois Salák ml.

Třetí jarní mistrovský turnaj společného přeboru mladších žáků se bude konat za týden, v sobotu 25. dubna na venkovním hřišti házené v Tyršově ulici v Kutné Hoře. Domácí Sparta zde bude mít za soupeře týmy - Sokol Úvaly, Dukla Praha 4, Sokol Vršovice a HC Wendy Mělník. Volno zde bude mít Dukla Praha 6 a Jiskra Zruč nad Sázavou. Turnaj začne prvním utkáním (K. Hora - Úvaly) v 8.30 hodin.