Mužům Sparty se druholigové utkání v Pardubicích vůbec nepovedlo

3. říjen 2012, 21:07
(aktualizováno: 3. říjen 2012, 21:07)

Kutná Hora - Družstva házenkářského oddílu TJ Sparta Kutná Hora o víkendu bojovala o mistrovské body: Muži a starší dorostenci ve druhé lize, starší žáci a minižáci i přípravka na turnajích oblastního přeboru:

Muži

1. HC Pardubice - Kutná Hora 40:22 (20:7)

V neděli 30. září měl kutnohorský tým mužů na programu utkání 2. kola 2. ligy mužů SVČ, ve kterém nastoupil v nafukovací hale proti zkušenějšímu druholigovému týmu 1. HC Pardubice.

S Pardubicemi se Sparta střetla v mistrovském utkání naposledy v třetiligové sezóně 1998/1999, tehdy obě utkání prohrála - doma 21:27 a venku 14:33. Naposledy se oba nedělní soupeři střetli na podzim 2009 v 1. kole Českého poháru, tehdy Kutná Hora na domácím hřišti zvítězila 25:19.

Jak však výsledek napovídá, nedělní utkání bylo zcela jednoznačné. Domácí tým 1. HC převyšoval hosty ve všech herních činnostech a na vítězství se ani příliš nenadřel. Hráči Sparty toho totiž domácím svou nepřesnou a naivní hrou, plnou technických chyb a navíc tragickou obranou od úvodních minut umožnili více, než je zdrávo. Vyrovnaných bylo pouze prvních cca pět minut, na jejímž konci byl stav 4:3. Ještě v 17. minutě to na debakl nevypadalo, to byl stav 10:6. Ale pak to již bylo jednoznačné a první poločas skončil vedením domácích o třináct branek - 20:7!

Druhý poločas měl průběh obdobný, domácí v něm zaznamenali opět 20 branek a zaokrouhlili svůj konečný účet na 40. Hráči Sparty sice zaznamenali branek 15 (oproti 7 v prvním poločase), herně to však byla i nadále "bída s nouzí". Celkovou hru Sparty podtrhuje 23 technických chyb a pouze 4 získané míče!

Brankáři Kutné Hory si tentokrát připsali slabých 12 zákroků (Červenka 7 – úspěšnost 25,9% a Hroch 5 – 20%), domácí dvojice brankářů jen o 2 více – tedy 14. Ale hlavní rozdíl byl v činnosti a organizaci obran (domácí např. 7 bloků) a v úspěšnosti střelby - Sparta 50 střel - 22 branek = úspěšnost 44%, zatímco domácí dali z 59 střel branek 40 = úspěšnost  67,8%! Střelecky se na straně hostů nejvíce prosazoval Kroutil s Hovorkou, na straně domácích kanonýr Skalický, který nasázel dvojici kutnohorských brankářů 10 branek.

Sestava a branky Sparty: Červenka, Hroch - Kroutil 6, Hovorka 4, Hasala 3, Hájek 3, Rudolf 2, Šalátek 2, Thieme 2, Hrčka, D. Polívka, P. Polívka a Štědronský. Trenér Jiří Hájek. Napomínání: 1/2. Vyloučení: 2/1. Sedmičky: 3/3 - 1/1. Rozhodčí: Halíř (Dv. Králové n. L.) - Tůma (Ledeč n. S.). Diváků: 35.

Ostatní výsledky 2. kola:
M. Boleslav - Lovosice B 24:27, Jablonec - D. Králové n. L. 24:25, Slavia Praha - Žatec 39:23, Libčice - SK Praha 4 24:26, Bělá - Kolín 22:27.

Dorost

Plzeň - Kutná Hora 26:30 (11:14)

V neděli 30. září nastoupil tým starších dorostenců oddílu házené TJ Sparta Kutná Hora k utkání 2. kola 2. ligy SD - Čechy proti domácímu týmu HC Plzeň. Plzeňští v prvním kole doma podlehli překvapivě vysoko 17:34 pražskému Chodovu, Kutná Hora prohrála doma také vysoko 21:31 s Č. Budějovicemi.

V loňské sezóně dorostenci Sparty v Plzni zvítězili 32:27 a také v nedělním utkání si počínali od úvodních minut hodně aktivně. Plzeň se sice ujala vedení 1:0, poté již jen třikrát dokázala vyrovnat náskok hostí - postupně na 2:2, 3:3 a v 9. minutě na 4:4. V dalším průběhu prvního poločasu si hostující dorostenci udržovali 2-3 brankový náskok, který ve 26. minutě narostl na rozdíl 5 branek - 9:14. Poločas nakonec skončil vedením Sparty o 3 branky - 11:14.

Druhý poločas měl podobný průběh, hosté si stále udržovali 2-4 brankový náskok a více domácím nedovolili. Ve 40. minutě byl stav 17:20, v 50. minutě 22:24 a konečný rozdíl byl 4 brankový - 26:30. Kutnohorský tým si tak připsal velmi cenné vítězství a odvezl si po zásluze oba body. Střelecky se nejvíce prosadila čtveřice Bielický, Hnízdil, Nádvorník a Petránek, pochvalu za výkon a hlavně vítězství si zaslouží celý kolektiv starších dorostenců Sparty (tentokrát pod vedením Pavla Šimůnka, když trenér Jiří Hasala byl v zahraničí).

Sestava a branky Sparty: Karlovský - Bielický 7, Hnízdil 7, Nádvorník 6, Petránek 6, Brož 2, Benešovský 1, M. Veselý 1, Benko a Kuře. Trenér Pavel Šimůnek. Napomínání: 1/2. Vyloučení: 4/6. Sedmičky: 3/1 - 3/3. Rozhodčí: Hladký - Kupsa (oba Sezimovo Ústí). Diváků: 32.

Chodov - Chrudim 25:14, Č. Budějovice - Louny 26:25, Náchod a Ústí n. L. měly volno.

Starší žáci

V neděli 30. září pokračoval mistrovský ročník středočeského přeboru starších žáků druhým mistrovským turnajem, který ve své nafukovací hale uspořádal oddíl házené 1. HC Pardubice. V letošním ročníku OP startuje 5 týmů - z Bělé pod Bezdězem, Kutné Hory, Mladé Boleslavi, Pardubic a Úval. Hraje se turnajově, vždy všech pět týmů střídavě u každého z účastníků a hrací doba je 2 x 15 minut.

Kutnohorskému týmu starších žáků se v tomto mistrovském turnaji dařilo se střídavými úspěchy, s bilancí 1 vítězství, 1 remíza a 2 porážky obsadil solidní 3.místo. To si také udržuje v průběžné tabulce soutěže po dvou odehraných turnajích. V 11ti členném kádru nastoupilo tentokrát 6 mladších žáků a to bylo proti fyzicky vyspělejším hráčům Mladé Boleslavi a Pardubic hodně znát. Proti Bělé tým podal solidní výkon a bral oba body, škoda horšího závěru proti Úvalům a konečné remízy. Střelecky se nejvíce prosazoval Procházka, kterého doplňovali hlavně Bandi a Špaček.

Jednotlivé výsledky Sparty: Pardubice - Sparta 22:14 (11:9), Bělá - Sparta 14:16 (6:7), Úvaly - Sparta 15:15 (7:9), M. Boleslav - Sparta 25:14 (12:5).

Ostatní výsledky turnaje: M. Boleslav - Pardubice 28:20, M. Boleslav - Bělá 20:12, M. Boleslav - Úvaly 19:13, Pardubice - Bělá 10:8, Pardubice - Úvaly 16:13, Bělá - Úvaly 12:9.

Tabulka druhého turnaje SP starších žáků:
1.    M. Boleslav    4  -  4 – 0 – 0     92 : 59    8
2.    Pardubice    4  -  3 – 0 – 1     68 : 63    6
3.    Kutná Hora    4  -  1 – 1 – 2    59 : 76    3
4.    Bělá p. B.    4  -  1 – 0 – 3     46 : 55    2
5.    Úvaly    4  -  0 – 1 – 3     50 : 62    1

Sestava a branky Sparty v turnaji celkem: Kotěšovec - Procházka 23, Bandi 13, Špaček 11, Škalda 5, Horák 4, Ginter 2, Matoušek 1, Jeníček, Mommers a Š. Veselý. Trenér Vít Šnajdr.

Třetí mistrovský turnaj v této věkové kategorii je na programu v sobotu 13. října v Kutné Hoře.

Minižáci a přípravka

V sobotu 29. září se na venkovním hřišti ve Zruči nad Sázavou uskutečnil další podzimní mistrovský turnaj středočeského přeboru minižáků a přípravek. V těchto dvou nejmladších věkových kategoriích se hraje střídavě u každého z přihlášených oddílů (letos jich je sedm) a každá kategorie má vždy samostatný turnaj. Hraje se na dvou zmenšených hřištích miniházená systémem 4+1.

Do tohoto turnaje se přihlásilo 9 družstev minižáků (po jednom z Bělé p. B., Hudlic, Mladé Boleslavi, Úval, Zruče n. S. a dvě družstva přihlásila Kutná Hora a Mělník) a 5 družstev přípravek (po jednom z Bělé p. B., Kutné Hory, Mělníka a dvě družstva ze Zruče n. S.).

Turnaj minižáků  se odehrál ve třech tříčlenných skupinách (A = Zruč, K. Hora A a Mělník B, B = K. Hora B, Úvaly a Bělá, C = Hudlice, Ml. Boleslav a Mělník A), dle umístění v nich se poté hrálo ve skupinách o 1. - 3., 4. - 6. a 7. - 9. místo. Hrací doba byla 2x8 minut. Turnaj přípravek se hrál systémem každý s každým, hrací doba byla také 2x8 minut.

A tým minižáků Sparty, složený z chlapců, obsadil ve své základní skupině 2. místo. Prohrál zde s domácí Zručí a porazil Mělník B. Poté ve skupině o 4. - 6. místo porazil Mělník A a Bělou a v turnaji tak obsadil 4. místo. Střelecky se nejvíce dařilo dvojici Lukáš Doležal - Filip Klouček, brankově se však dokázali prosadit i ostatní.

B tým minižáků Sparty, složený z pěti děvčat a jednoho chlapce si vedl ještě lépe. Ve své základní skupině obsadil 1. místo, když dokázal porazit Úvaly i Bělou. Poté ve skupině o 1. - 3. místo porazil Mladou Boleslav a prohrál s domácí Zručí a obsadil tak výborné 2. místo. Střelecky opět vynikla Lucie Krupková, vydatně ji podporoval Filip Kotva.

Jednotlivé výsledky minižáků Sparty A:
Základní skupina: Zruč - Sparta A 17:8, Mělník B - Sparta A 7:23.

Jednotlivé výsledky minižáků Sparty B:
Základní skupina B: Bělá - Sparta B 4:14, Úvaly - Sparta B 5:16.

O 1. - 3. místo: Zruč - Sparta B 16:9, M. Boleslav - Sparta B 15:18, Zruč - M. Boleslav 15:13.
O 4. - 6. místo: Mělník A - Sparta A 17:21, Bělá - Sparta A 9:19, Mělník A - Bělá 23:14.

Sestava a branky A minižáků Sparty v turnaji celkem: Doležal 27, Klouček 18, Pavlík 13, Závodský 10, Valeš 5 a Růžička A. 4. Trenér: Červenka Jiří.

Sestava a branky B minižáků Sparty v turnaji celkem: Krupková 27, Kotva 14, Kocourková M. 8, Šnajdrová 4, Vlasáková E. 2 a Honusová 1. Trenérka: Saláková Andrea.

Tým přípravky Sparty si v sobotním turnaji připsal na své konto 2 body za vítězství nad Bělou pod Bezdězem (v ostatních třech utkáních podlehl) a obsadil 4. místo. V šestičlenném kádru nejmladších kutnohorských házenkářů nastoupili opět někteří začátečníci, kteří teprve poznávají základy házené. Střelecky se nejvíce prosazoval Ondřej Salák, Pavel Veselý a Štěpánka Vlasáková.

Jednotlivé výsledky přípravky Sparty: Zruč - Sparta 16:3, Bělá - Sparta 8:12, Mělník - Sparta 16:7, Zruč B - Sparta 23:10.

Sestava a branky přípravky Sparty v turnaji celkem: Salák 10, Veselý 7, Vlasáková Š. 7, Linhartová 3, Pektor 3 a Linhart 2. Trenér: Šnajdr Vít.

Další informace a fotky Josefa Tůmy ze zručského turnaje najdete zde.