Přivezli remízu ze hřiště Lokomotivy Vršovice, v neděli přivítají Baník Most

11. září 2013, 22:26
(aktualizováno: 11. září 2013, 22:26)

Vršovice - Tým mužů oddílu házené TJ Sparta Kutná Hora zahájil nový mistrovský ročník Společné regionální ligy 2013/2014 utkáním v Praze, kde nastoupil v neděli na venkovním hřišti Lokomotivy Vršovice.

Lokomotiva Vršovice - Kutná Hora 20:20 (10:10)

Domácí se sice ve 2. minutě ujali vedení 1:0, jinak ale úvod utkání patřil hostům. Ještě v téže minutě Hasala vyrovnal na 1:1 a potom třikrát z rychlých útoků (po dobrých zákrocích Červenky nebo obrany) tentýž hráč zvýšil vedení do 5. minuty na 1:4. O tři branky vedla Sparta i v dalších minutách, postupně 2:5, 3:6 a v polovině prvního poločasu 4:7. I v dalším průběhu prvního dějství si nadále udržovala 1-2 brankový náskok – 6:7, 6:8, 7:8, 7:9, 8:9 a ve 26. minutě 8:10. Závěr poločasu však vyšel lépe domácím, kteří srovnali 2 brankami na 10:10.

Druhý poločas již byl hodně vyrovnaný a oba soupeři se několikrát vystřídali ve vedení – 10:11, 11:13, 14:13, 16:15, 16:18, 19:18 a v 58. minutě vedla Sparta 19:20. Domácí v předposlední minutě vyrovnali na 20:20. V závěrečné minutě, asi dvacet vteřin před koncem měla Kutná Hora ideální možnost strhnout vítězství ve svůj prospěch, v jasné pozici (v trháku) však Thieme letící míč špatně zpracoval a bylo po nadějích. Utkání tak skončilo dělbou bodů, s níž byli rozhodně spokojenější hráči domácí Lokomotivy.

Sparta v úvodním utkání nové mistrovské sezóny nepředvedla příliš vyrovnaný výkon, povedl se jí sice začátek, ale v dalším průběhu na to již nedokázala navázat. Nedařilo se jí hlavně ve hře na plnou obranu, téměř vůbec se neprosazovali a tím i nedostávali do střelby spojky (pokusy pouze 8-2) a také střelba z křídel byla hodně chabá (14-5). Šest branek sice padlo z rychlých útoků, ale Hasala ve druhém poločase dva trháky neproměnil a navíc ta chyba Thiemeho v závěru utkání. 100% byl ze sedmiček D. Polívka (5-5), nejlepší střelec v tomto utkání.

Hráči Sparty se v tomto utkání o střelbu pokoušeli překvapivě méně často než je obvyklé (39-20 = 51,3% úspěšnosti) a houževnatý tým domácích nedokázali výrazněji přehrávat (kromě úvodu utkání). Celkem solidně zachytali oba brankáři, Červenka měl z 21 střel 9 úspěšných zákroků (úspěšnost 42,8%), Hroch měl ještě lepší bilanci – 18-10 = úspěšnost 55,6%. Ani to však na vítězství nestačilo. Na začátku nové mistrovské sezóny je tedy určitě co zlepšovat a na tréninku na čem zapracovat.

Oproti tomu, domácí hráči se převážně pokoušeli o střelbu ze spojek (32-9 = úspěšnost 28,1 %), výrazně produktivnější byli z křídel (8-6), z pivota (4-4) a z rychlého útoku (1-1). Celkově měli střelbu 45-20 = úspěšnost 44,4%. Jejich nejlepším střelcem byl Brzobohatý, autor 7 branek.

Sestava a branky Sparty: Červenka, Hroch - D. Polívka 8, Hasala 5, Hájek 2, Hovorka 2, Nádvorník 1, P. Polívka st. 1, Thieme 1, Bielický, Brož, Hrčka, Petránek a Šalátek. Trenér Vít Šnajdr. Napomínání: 2/1. Vyloučení: 2/5. ČK: 1/0. Sedmičky: 0 - 5/5. Rozhodčí: Skala (Libčice) - Průžek (Úvaly). Diváků: 15.

Osatatní výsledky 1. kola:  Most - Kobylisy 21:26, Mělník - M. Boleslav B 22:32.

V neděli 15. září čeká kutnohorskou Spartu utkání 2. kola SRL, ve kterém přivítá na domácím hřišti v Tyršově ulici na Žižkově od 10,30 hodin severočeský tým HK Baník Most.