Starší dorostenci Sparty zvládli důležitý souboj s Chrudimí a druhou ligu ukončí s Chodovem

19. duben 2011, 10:22
(aktualizováno: 19. duben 2011, 10:22)

Kutná Hora - V předposledním 20. kole 2. ligy SD-Čechy přivítal tým dorostenců Sparty v neděli 17. dubna od 12 hodin na hřišti v Tyršově ulici na Žižkově svého souseda v tabulce - Sokol Chrudim. Sparta byla předposlední se šesti body, Chrudim poslední se čtyřmi body. V podzimním utkání v Chrudimi Sparta zvítězila po dobrém výkonu 26:31, když v poločase vedli domácí 14:12.

Kutná Hora - Chrudim 27:19 (14:9)

Začátek nedělního utkání se lépe vydařil hostům, kteří se ujali již v první minutě vedení 0:1, ve 2.minutě vedli 1:2. S přibývajícím časem se však domácí tým rozehrával a ve třetí minutě poprvé vedl - 3:2, v 8. minutě zvýšil své vedení na 5:2. Hosté sice poté dvakrát snížili na rozdíl branky jediné - na 5:4 a 6:5, v dalším průběhu prvního dějství domácí svůj náskok stále navyšovali a do kabin odcházeli za stavu 14:9.

Na začátku druhého poločasu domácí zvýšili na 15:9, další minuty však byly ve znamení náporu hostí. Ti postupně snížili na 15:13 a později dokonce na 16:15 a 17:16. To bylo ve 41. minutě. To však bylo z jejich strany vše. Dorostenci Kutné Hory se postupně rozehráli k velmi dobrému výkonu, pěti brankovou šňůrou odskočili na 22:16 a bez problémů poté dovedli utkání do vítězného konce – 27:19. Z vítězství se tak mohli radovat po zásluze. Celý tým podal velmi dobrý výkon, na čele s brankářem Karlovským a střelci Píchou s Bielickým.

V neděli 1. května zakončí tým starších dorostenců Sparty druholigovou sezónu, od 12 hodin přivítá přední tým soutěže - pražský TJ Chodov Jižní Město.

Sestava a branky K. Hory: Karlovský, Koriťák - Pícha 9, Bielický 7, Brož 3, Stehlík 3, Falge 2, Nádvorník 2, Kuře 1 a Petránek. Trenér Hasala Jiří. Napomínání: 2/2. Vyloučení: 0/5. Sedmičky: 3/3 - 2/2. Rozhodčí: Hart (Ústí n. L.) - Polák (Most). Diváků: 37.