Starší žáci Jiskry přeborníky kraje!

25. květen 2010, 08:55

Zruč nad Sázavou - V posledním kole jarní části Středočeského přeboru v házené starších žáků hostila Jiskra tradičního rivala - celek Sokola Úvaly. Jednalo se o přímý souboj o celkové prvenství a tudíž v sázce byl i titul přeborníka kraje.

Zruč n. S. - Sokol Úvaly 24:16 (14:4)

Problémy se sestavou měly obě strany. U domácích R. Švanda a M. Černý nastupovali se zdravotními problémy, dále neomluvený brankář M. Toman a hostům chyběl dlouhodobě zraněný M. Chabr, nejlepší hráč Sokola.

Začátek zápasu vyšel lépe Jiskře a z tohoto výborného úvodu těžili naši starší žáci celý první poločas. Výborná obrana podpořená dobrými zákroky brankáře D.Vince, pestrá hra v útoku a po poločase byl na ukazateli skóre vynikajících 14:4 pro Jiskru. Zápas byl v podstatě rozhodnut a to v závěru první části hry dostala příležitost celá střídačka.

Ve druhé části hry naši hráči polevili zejména v obranné části, v útoku stříleli z nepřipravených pozic a výsledkem byla absolutně vyrovnaná hra. Přesto naši starší žáci zvítězili vysokým brankovým rozdílem a stali se nejlepším týmem ve Středočeském kraji ve své kategorii.

Hodnocení trenéra J. Dolejšího st.: "Po podzimní části jsem v tento úspěch nedoufal. Výborná jarní část, kdy jsme celek Sokola Úvaly celkem třikrát „přejeli“, nám přinesla nečekaný, ale zasloužený úspěch. Přesto se máme kde zlepšovat a jeden z hlavních negativních bodů vidím jako neúčast některých hráčů v tréninkovém procesu a vůle pracovat na sobě."

Sestava a branky Jiskry: J. Dolejší 7, M. Švec 6, M. Hodek 3, M. Fiala 3, M. Černý 3, R. Švanda 1, V. Červinka 1, L. Birka, M. Havlíček a brankář D. Vinc.