Třicítku zařídil Kovařík

13. říjen 2009, 00:58

Zruč nad Sázavou - 10. října 2009 od 13:00 hodin tentokrát ve zručské hale se soupeřem z Ústí nad Labem s výsledkem 30:22 pro domácí. Takto by se dalo shrnout další účinkování mladšího dorostu házenkářského oddílu TJ Jiskra Zruč n. S. v 2. lize.

Zruč n. S. - Ústí n. L. 30:22 (11:7)

Tak, jako již v několika předešlých zápasech, se chlapci v prvních dvaceti minutách seznamovali s hrou soupeře a sami sebe přemlouvali k plnému nasazení. Skóre zápasu druhého celku se třetím tak bylo po dvaceti minutách hry nerozhodné 7:7. Poté Matěj Vrzáček, nejlepší domácí hráč tohoto zápasu, zatížil konto soupeře čtyřmi brankami v řadě a misky vah se začaly přehupovat na naši stranu.

Ve druhém poločase již naši ve strojovém tempu branku po brance navyšovali rozdíl ve skóre až ke konečnému plus osm. Poslední dvě branky tedy 29. a jubilejní 30. zaznamenal Martin Kovařík. Z jeho pohledu do hlediště směřovaného k otci byla cítit nevyřčená věta„ Já vím tati, to budeš mít drahý.“

Za ocenění stojí tentokrát výkon Kuby Ryšavého, který s nataženým ramenním svalem nejen že skvěle odbránil, ale zároveň se ze svých pěti střeleckých pokusů mýlil pouze jednou.

S ohledem na fyzickou vybavenost soupeře se tentokrát nemohli do zápasu tolik zapojovat starší žáci. Přesto stoprocentní úspěšnost Jirky Dolejšího při střelbě z levého křídla může být vzorem nejen pro jeho starší spoluhráče.

Zhruba 60 domácích diváků vytvořilo chlapcům příjemnou atmosféru a věříme že na jaře, kdy soutěž bude na domácím hřišti pokračovat dalšími zápasy, budou tyto počty stoupat.

Sestava a branky Jiskry: Tomáš Korel - Lukáš Lefner (2), Tomáš Koubský, Jiří Dolejší (2), Pavel Roub (7), Matěj Vrzáček (11), Matouš Švec, Martin Kovařík (2), Jakub Ryšavý (4), Robert Maštalíř (1), Rosťa Křikava (1). Trenér Pavel Vrzáček.