Zápas strhli na svou stranu, ale pak chybovali

18. květen 2010, 15:16

Praha - Házenkáři Sparty Kutná Hora byli v rámci 15. kola Společné regionální ligy mužů v neděli hosty nováčka soutěže - Lokomotivy Vršovice.

Vršovice - Kutná Hora 20:18 (12:6)

V podzimním domácím utkání Sparta tohoto soupeře porazila celkem jednoznačně 31:21, když již v poločase vedla 19:7. V tom druhém však hosté naznačili své možnosti a výrazně se zlepšili. V zimní přestávce se oba soupeři střetli na turnaji ve Zruči, v utkání 1x30 minut zvítězila Sparta 20:13. V průběžné tabulce soutěže na tom byl před nedělním utkání lépe domácí tým - se ziskem 12 bodů byl na 4.místě, zatímco Kutná HOra na místě pátém měla bodů deset.

V nedělním utkání byl od úvodních minut jasně lepší domácí tým, který již ve 4. minutě vedl 4:0. Hráčům Sparty se naopak vůbec nedařilo jak v obraně, tak hlavně v útoku. V 15.minutě byl stav 8:2 a domácí byli jasně „na koni“. V dalších minutách se hra SPARTY přece jenom zlepšila a do 19.minuty snížili na rozdíl 3 branek – 8:5. Ale závěr poločasu opět zbytečnými chybami pokazili a umožnili domácím odskočit na rozdíl 6 branek, na poločasových 12:6.

Když na začátku 2. poločasu domácí zvýšili na 13:6 a hráči Sparty se dlouho nedokázali brankově prosadit, zdálo se být rozhodnuto. Ale od 36. do 42.minuty zaznamenali hosté 6 branek v řadě a rázem bylo všechno jinak – 13:12. Domácí ve 43.minutě ještě odskočili na rozdíl 2 branek – 14:12, další šňůra 3 branek v rozmezí 44.-45.minuty znamenala první vedení SPARTY v utkání – 14:15. V dalších minutách měli domácí velkou výhodu na rozhodující zvrat (když hosté měli jednu dobu tři vyloučené hráče), přešli pouze do 1 brankového vedení – ve 22.minutě 17:16. Ve 23.minutě dorostenec Šimůnek „volejbalovou smečí“ vyrovnal na 17:17 a v 56.minutě z trháku opět dostal Spartu do vedení – 17:18. Škoda, že v závěrečných minutách se hráči Sparty opět nevyvarovali zbytečných chyb, kterými nahráli soupeři. Ten v 56.minutě vyrovnal na 18:18 a v 59.minutě přešel do vedení 19:18. Potom oba týmy pokazily po jednom útoku a Kutná Hora měla ještě poslední půlminutku na vyrovnání jednobrankového vedení domácích. Bohužel deset vteřin před koncem Hájek pokazil přihrávku a domácí z trháku stanovili konečný výsledek – 20:18.

V brance hostů se v 1. poločase příliš nedařilo Malému, který sice soupeři chytil dvě sedmičky, ale měl pouze čtyři úspěšné zákroky (= 25%). Navíc se při poslední sedmičce (po čase) zranil. Druhý poločas odchytal za lépe pracující obranou spolehlivě Červenka (5 úspěšných zákroků = 38,5% úspěšnost). Střelecky se nejvíce prosazoval dorostenec Šimůnek, dobře mu sekundoval Thieme (ale škoda těch zazděných tutovek). Z ostatních hráčů těžko někoho vyzdvihnout, střelecky se tentokrát vůbec neprosadil Hájek (střelba 3-0) a Šalátek neproměnil v důležitých minutách druhé půle dvě sedmičky. Utkání nedohrál Šnajdr, který musel cca 12 minut před koncem po (hodně přísné) červené kartě do sprch.

Celkově byl 1. poločas hodně špatný, ve druhém přišlo výrazné zlepšení, ale zbytečně pokažený konec. Chyby v obraně a slabá nedůsledná střelba, to byl hlavní důvod nedělní porážky. Domácím velmi dobře zachytali oba brankáři, kteří si připsali celkem 19 úspěšných zákroků a to bylo pro konečný výsledek rozhodující.

Sestava a branky Sparty: Červenka, Malý - Šimůnek 6, Thieme 5, Hovorka 2, Morysek 2, Šalátek 2, Horníček 1, Hájek Rudolf, Salák A., Salák J. a Šnajdr,. Trenér: Hájek Jiří. Napomínání: 1/2. Vyloučení: 4/4. ČK: Šnajdr (KH). Sedmičky: 6/4 – 3/1. Rozhodčí: Melka – Špaček (oba Praha). Diváků: 30.

Ostatní výsledky 15. kola: Chodov B – Zruč 32:25, Úvaly – Mělník 21:22, Žel. Brod – Libčice 18:22.