Čáslavští přivezli z benešovského ledu dva body po samostatných nájezdech!

23. říjen 2022, 00:10

Benešov – Po třech prohrách v prodloužení v řadě se hokejisté HC Čáslav vypravili v sobotu na led HC Lev Benešov, kde sehráli střetnutí sedmého kola krajské ligy. A i tentokrát skončilo střetnutí po šedesáti minutách nerozhodně, bonusový bod tentokrát brali Čáslavští!

Benešov – Čáslav 6:7 sn (2:3, 2:1, 2:2)

„Po třech prohraných prodlouženích aspoň bonusový bod,“ oddechl si trenér HC Čáslav Ladislav Rytnauer. Jeho tým ale ještě do poslední minuty šel s vedením 5:6. „Vyrovnání v poslední minutě bylo pro nás špatné, ale aspoň máme bod navíc,“ řekl.

Skóre se po celé utkání přelévalo – domácí dvakrát dorovnali čáslavské vedení, hosté přidali ještě jednu branku navrch. V poslední třetině se nejprve ujal vedení Benešov brankou z přesilovky, aby dvě branky Hejného vrátily vedení na stranu hostů – 5:6. V poslední minutě potom Holánek srovnal a v nájezdech byla úspěšnější Čáslav. „Dávali jsme šťastné góly, soupeř si to snad čtyřikrát srazil o nohu do vlastní brány,“ přiznal čáslavský kouč a navázal: „Potom jsme měli hromadu šancí, které jsme neproměňovali, včetně tutovek z nájezdů. Vyrovnání v poslední minutě je škoda, protože jsme měli puk na holi a nezvládli jsme to v obranné třetině. Potom jsme nevyužili přesilovku v prodloužení, ale v nájezdech jsme to tam domlátili. Každý bod se v naší situaci počítá."

Branky a asistence: 5. Kaňka (Mareček), 17. Kočí (Holánek, Polesný), 23. Kižlin (Kohout), 31. Holánek (Mareček), 41. Procházka (Holánek, Rittig), 60. Holánek (Mareček) – 5. Navrátil, 13. Barbora, 19. Florian (J. Hejný), 38. Šilhan, 45. J. Hejný (Florian), 52. J. Hejný (Florian), 66. Barbora. Rozhodčí: Jecelín – Krivák, Noga. Vyloučení: 6/4. Využití: 1/0. V oslabení: 1/1. Čáslav: Novák – Janata, Melovič, Krpata, Sladký, Navrátil – F. Bílek, J Grauer, Florian, J. Hejný, Šilhan – Kůrka, L. Svoboda, Ježek, Barbora, Tomek. Trenér Ladislav Rytnauer.