Do finále AKHL 2016 nakročili hokejisté Křečhoře a Dělových koulí!

12. březen 2016, 00:07

Kutná Hora - Amatérská kutnohorská hokejová liga finišuje. Na zimním stadionu v Kutné Hoře se hrály první semifinálová utkání: V tom prvním ve čtvrtek Křečhoř porazila Piráty Volárna 5:1 (2:0, 1:1, 2:0). V pátek pak na sebe narazily týmy Koudelníci a Dělový koule:

Koudelníci - Dělový koule 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)

Koudelníci měli potíž s brankáře Myřátským, na kterého nenašli recept, a to ani v početní výhodě. To hráči Dělových koulí svou přesilovku využili, když šest vteřin před první sirénou dostal puk do sítě Jelínek. Také ve druhé třetině hokejisté obou celků udrželi svižné tempo a důraz v osobních soubojích, ovšem o vítězi rozhodlo až poslední dějství: Hodně napověděla druhá branka Jelínka, který do sítě sklepl nahození Hvězdy od modré hned v první minutě třetí třetiny. Dvoubrankové vedení Dělový koule uhájily, naopak Jelínek v závěru pečetil svůj hattrick i vítězství svého týmu v prvním semifinále soutěže.

"Soupeř byl lepší a zasloužil si vyhrát," konstatoval Tomáš Lhoták (Koudelníci). "V pondělí do toho dáme vše," slíbil a vrátil se k pátečnímu zápasu: "Bez branky se vyhrát nedá, v útoku jsme byli úplně "volšoví"."

"Rozhodly góly, jsme ale teprve v půlce," brzdil euforii Miroslav Hvězda (Dělový koule). "Soupeř byl v lepší fyzické kondici, my jsme zase možná trochu lépe herně vybavení. Také jsme měli půjčeného brankáře Myřátského. V pondělí uvidíme," naznačil.

Branky a asistence: 20. Jelínek (Hvězda), 41. Jelínek (Hvězda), 58. Jelínek (P. Tvrdík). Rozhodčí: Socha - Jansa. Vyloučení: 1/5. Využití: 0/1. Koudelníci: Kočí - Cepek, T. Havlíček, Kalousek, Lhoták, Linek, D. Polívka, P. Polívka, Ryšan, Saulich, Střemcha, Šikal, Škrabala, Vl. Tvrdík, Kozlík, Zíka, Kadlec. Dělový koule: Myřátský - Jelínek, Hvězda, L. Krištof, Volný, Květ, Kaiser, Hetfleisch, Vokoun, P. Tvrdík, L. Kapička, Pálek, Havel.