Hokejisté Kutné Hory v sobotu zabrali, z Chotěboře se vrátili s vítězstzvím

22. leden 2012, 11:08
(aktualizováno: 22. leden 2012, 20:55)

Chotěboř - Hokejisté TJ Sršni Kutná Hora ukončili ve druhé lize černou sérii proher, když zaslouženě dokázali porazit předposlední Chotěboř. Dvěma brankami se prosadil nejproduktivnější hráč Sršňů Jan Kubišta. Sršni po této výhře drží stále teoretickou naději na 10. místo v tabulce Střed.

Chotěboř - Kutná Hora 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)

Sršni vstoupili do zápasu s jasným cílem zvítězit. Od úvodních minut byli kutnohoráci rychlejší a měli i více gólových šancí. V čase 7:53 šel na trestnou lavici domácí hráč Chotěboře za sekání. Sršňům se nabídnutou přesilovou hru podařilo využít. Odraženou střelu od Burdy zasunul za domácího brankaře Kousala Kubišta – 0:1.  Další velkou šanci měl v polovině třetiny Králíček, který dostal krásnou přihrávku na modrou. V samostatném nájezdu bohužel neproměnil. I domácí Chotěboř dokázala občasnými bejky zahrozit, ale v brance Sršňů byl vždy připravený Kalousek, který držel čisté konto.

Druhá třetina se nesla v duchu neproměněných šancí hostí. Nejprve Kubišta s Pomichálkem, potom i Vondráček, všem se bohužel nepodařilo po velkých šancích překonat domácího brankaře. V 31.minutě Pomichálek nahrál z poza brány Kubištovi, který z mezikruží propálil puk mezi Kousalovy betony – 0:2. Ve 35.minutě při přesilovce domácích  5 na 3 si domácí  trenér Chotěboře vzal oddechový čas. Při přesilovce se díky dobré defenzive Sršňů nepodařilo domácím vsítit gól, který by je dostal zpět do utkání. Za dvě minuty se znovu radoval hlouček kutnohorských fanoušků, když se po Vylíčilově nahrávce trefil Muras - 0:3.

Před nástupem do třetí třetiny to už vypadalo, že  Sršni výsledek udrží i díky Kalouskovi, který svými zákroky držel Sršně ve hře o tři body. Domácí zvyšovali tlak a začali Sršně mírně přehrávat. Útoky ale  končily většinou na hokejce domácího Pelána, který nedokázal gólově zakončit. Čím více se blížil konec posledního dějství, začali chotebořští chybovat. V 55.minutě se dostal do brejku Vylíčil , ale bohužel nedal. Čisté konto se ale bohužel Kalouskovi udržet nepodařilo. V 59. minutě ho překonal domácí Stoklasa a bylo to 1:3. Chotěbořští ještě chtěli zdramatizovat koncovku utkání, když v poslední minutě odvolali brakaře. Šanci kterou si vytvořili byla bezzubá, bez gólového efektu. V čase 59.47 pečetil výhru Sršňů Pomichálek, trefou do prázdné brány – 1:4.

Branky a asistence: 59. Stoklasa (Pelán) – 9. Kubišta (Burda, Janata), 31. Kubišta (Pomichálek, Burda), 38. Muras (Vylíčil), 60. Pomichálek (Nakládal). Chotěboř: Kousal (Pešek) - Boblenkov, Bělohlávek, Posmyk, Dvořák, Šíma, Novotný, Brida, Půlpán, Eis, Stoklasa, Kesner, Jánský, Pelán, Fila, Janda, Štros. Kutná Hora: Kalousek (Krištof) - Janata, Šlejtr, Bílek, Horálek, Vondráček, Veselý, Pomichálek, Sladký, Kubišta, Vylíčil, Muras, Burda, Bláha, Nakládal, Králíček, Štěpánek, Uhlíř.