Jiří Plachý si ve třetí třetině nedělního zápasu zahrál se Sršni na kočku a myš

5. prosinec 2010, 21:20
(aktualizováno: 5. prosinec 2010, 21:20)

Kutná Hora - Druhá liga pokračovala pro hokejisty Kutné Hory v neděli domácím zápasem se Žďárem nad Sázavou. První vzájemném zápase v Kutné Hoře Sršni po divoké třetí třetině dotáhli utkání k vítězství, tentokrát na soupeře nestačili. Zejména na Jiřího Plachého, který ve třetí části utkání skóroval čtyřikrát!

K. Hora - Žďár n. S. 3:5 (0:1, 1:0, 2:4)

Kutnohorští dokázali ve druhé třetině smazat jednogólové vedení hostů, jenže do poslední části vstoupili tragicky: Ve 44. min. Plachý zvyšoval už na 1:3. Pak sice Beránek snížil na 2:3 a Feigl dokonce srovnal na 3:3, jenže Jiří Plachý byl ve střelecké formě: V 52. min. využil třetí přesilovku a za dvě minuty svým čtvrtým gólem srazil Sršně na kolena - 3:5.

Třetí třetina se Kutné Hoře nepovedla. "Utkání bylo ale vyrovnané, my jsme neproměnili spoustu šancí a tři góly dostali z přesilovek," shrnul zápas asistent kutnohorského trenéra Jiří Mlika. "Šancí jsme měli dostatek, ale bohužel. Bylo to o proměňování příležitostí," dodal. Kutnohorští nedokázali bránit přesilovky hostů, ze kterých inkasovali tři branky. "Naše hra v oslabení je neurovnaná, lítáme. Soupeř měl nacvičený signál, na který jsme mu dvakrát, třikrát skočili," přiznal Jiří Mlika. V sestavě Stadionu chyběl Pelán. "Byl v trestu, ve středu už může hrát," uzavřel asistent.

Branky a asistence: 29. Vylíčil (Janata), 49. Beránek (Bláha), 50. Feigl (Křišťan, L. Muras) - 8. Dobiáš (Koželuh), 41. Plachý (Koželuh), 44. Plachý (Sobotka, Vránek), 52. Plachý (Sobotka), 54. Plachý (Sobotka). Rozhodčí: Nečas. Vyloučení: 7/7, navíc Pleva 10 minut OT. Využití: 0/3. Diváků: 249. K. Hora: Kalousek - Kadlec, Feigl, Beránek, Prachař - Janata, Nakládal, Křišťan, L. Muras, Vylíčil - Procházka, Veselý, Králíček, Bláha, Kraučuk. (Linhart - Rejzek, Uhlíř, Tvrdík). Trenér Karel Dvořák. Žďár n. S.: Sláma - Janda, Heřmanský, Vránek, Sobotka, Plachý - Smejkal, Pleva, Kunstmüller, Bukáček, Kočan - Sobotka, Koželuh, Dobiáš, Kotlík, Havelka. Trenér Petr Kuchyňa.