Kolínští hokejisté doma drží šňůru výher

29. leden 2021, 12:23

Kolín - V přímém souboji o lepší umístění směrem k play off porazili svěřenci trenérů Martínka a Kadlece Havířov 3:2. Sérii domácích výher tak natáhli na čtyři.

Kolín – Havířov 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)

Netradičně čtvrteční utkání začali aktivněji ale hosté. Hned ve 2. minutě prověřil nováčka v kolínské bráně Tomáše Sajdla Martin Adamský. Královéhradecký junior proti němu vytasil betony. Později ho ale stejný hráč nakonec překonal. V jedenácté minutě, tři sekundy po konci kolínského oslabení, hosté využili tlak z početní převahy a skórovali. Rašner posunul puk od modré vedle brány, kde Adamský z úhlu zvedl puk pod víko.

Ještě v první třetině ale měli své šance i kozlové. Třeba Zumr přešel na útočné modré přes hráče do útoku a vybídl ke střele Krejčíka. Ten trefil jen betony. Ale později, v polovině druhé třetiny, už se mezi exekutory zapsal. Správně zamířil z kruhu na zadní tyč - 1:1.

Zanedlouho se mezi střelce zapsal i hráč s číslem 73, Václav Jankovský. Ten neproměnil svou šanci v závěru první třetiny, pak znovu ne ve 25. minutě, ale do třetice se mu to podařilo. Ve hře čtyři na čtyři se Husa dostal k bráně, posouval puk do druhé vlny na Šafránka. Ten ale puk přenechal do další vlny Jankovskému. To překvapilo nejen bránící hráče, kteří se rozestoupili a nechali mu prostor na střelu, ale evidentně i gólmana. Proti jeho střele si totiž ani neškrtl - 2:1.

Úzké vedení drželi kozlové dlouho, a nakonec ho navýšili na 3:1. V padesáté druhé minutě první pětka udělala závar před brankou hostí a Král byl volný na dorážku Husovy střely. A ještě že tak. Protože jednogólový náskok by býval Kolínským nestačil.

Havířovští totiž po chybě Kolínských v obraném pásmu využili nehlídaného Semana před bránou a ještě snížili. Ve zbylých necelých sedmi minutách ale už vážnější šanci na branku neměli. Hráli sice hodně v útočné třetině a odvolali i gólmana, ale Kolín bránil vedení zuby nehty. A ubránil.

Kolín je tak v tabulce aktuálně třináctý se třiceti body. Dvanácté Benátky mají bodů 32, ale také o jedno utkání odehrané navíc. Další mač hrají svěřenci trenéra Martínka v sobotu v Ústí nad Labem, které je tabulkově také sousedem Kolína.

Branky: 31. Krejčík (Zumr, Veselý), 33. Jankovský (Šafránek, Husa), 52. Král (Jankovský, Husa) – 11. Adamský (Rašner, Rudovský), 54. Seman (Doktor, Chroboček). Rozhodčí: Pilný, Květoň – Bohuněk, Bělohlav. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:0. Oslabení: 0:0.Třetiny: 0:1, 2:0, 1:1. Bez diváků.

Kolín: Sajdl – Husa, Kukla, Blaha, Pýcha, Váchal, Muška – Jankovský, Šafránek, Král – Krejčík, Zumr, Veselý – Síla, Štohanzl, Petržilka – Martínek, Semirád, Stehlík – Němec.

Havířov: Stezka – Rašner, Bořuta, Chroboček, Lytvynov, Kachyňa, Havel, Mrowiec – Doktor, Seman, Procházka – Adamský, Prokeš, Horváth – Rudovský, Maruna, Petriska – Mastič, Mrva, Kořenek.

Zdroj: sckolin.cz, Tereza Marvánková Hölzlová