Kolínští kozlíci na Sršně nestačili

7. únor 2010, 20:43

Kolín - Hokejisté Stadionu Kutná Hora byli v neděli hosty svého nejbližšího soupeře a rivala - TJ SC Kolín. K dobré divácké kulise výrazným způsobem přispěli fanoušci kutnohorského klubu, kteří se po zápase společně s hráči radovali z vítězství 4:1.

Kolín - K. Hora 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)

Kutnohorští nastoupili do derby sebevědomě a disciplinovaně. To jim vyneslo vedoucí branku, když v 5. min. se Bláhovi vyplatil důraz před brankářem Blažkem. Ve 12. min. ještě Česnek po vypršení svého trestu otřel svou bombu o břevno, ovšem závěr prvního dějství patřil Kolínu. Jenže jeho hráči nenašli na Kalouska recept, jako například v 13. min. Kubišta.

Časomíra ukrojila z Rejtharova trestu dvanáct vteřin, když Heřmanský využil druhou kutnohorskou přesilovku - 0:2. V polovině utkání hosté nic nevytěžili z více jak minutové převahy dvou mužů, přesto ve 35. min. skóroval další obránce Sršňů - Václav Kadlec - 0:3. Ani ne za minutu akcie Kolína podržel Pomichálek, který se mezi střelce zapsal také v početní výhodě svého celku - 1:3.

Pokud Kolín pomýšlel na otočení skóre, musel dát co nejdříve ve třetí třetině branku. Jenže právě to se povedlo Kutné Hoře: V oslabení ujel domácí obraně Adamec a ranou "pod víko" nedal Blažkovi šanci - 1:4. I když Kolínští Sršně svírali v přesilovkách, hosté se ubránili také díky výbornému Kalouskovi. Ten zneškodnil nájezd Musila, na druhé straně gólovou pojistku nepřidal Hemský, protože Prajsler si při jeho zastavování pomohl faulem.

"Vyšla nám stanovená taktika," těšil se asistent kutnohorského trenéra Jiří Mlika. "Po většinu zápasu hráči plnili své úkoly, jsme spokojení," dodal. Speciální prémii za vítězství v Kolíně do kabiny nikdo neslíbil. "Máme co napravovat," připomněl nedávnou černou sérii Kutné Hory. Vítězství s Kobrou a nedělním triumfem v derby si Sršni snad usmířili fanoušky. "Děkujeme jim za podpou v Kolíně," uzavřel Jiří Mlika.

Branky a asistence: 36. Pomichálek (Malý) - 5. Bláha (Křišťan), 25. Heřmanský (Hemský), 35. Kadlec (Beránek), 42. Adamec. Rozhodčí: Hejduk - Maštalíř, Klouda. Vyloučení: 11/12, navíc Rejthar (Kolín) 10 minut OT. Využití: 1/2. V oslabení: 0/1. Diváků: 1505. Kolín: Blažek - Prajsler, Nedbal, L. Skokan, Pomichálek, Malý - Spudil, J. Morkes, Mejzr, Pospíšil, Kubišta - Rejthar, Přibyl, Čtvrtečka, Musil, P. Morkes. (Truhlář - Procházka, Kopecký, Kubát, Beňovský). Trenér Stanislav Bednář. Kutná Hora: Kalousek - Nakládal, Kadlec, Králíček, Beránek, Česnek - Heřmanský, Pavlík, Křišťan, Bláha, Hemský - Rejzek, Florian, Sladký, Adamec, Prachař. (Malý - Veselý, Janata, Bělohlávek, Svoboda). Trenér Karel Dvořák.