5. březen 2019, 08:15

Kolín - Senzace! Kolín si vyšlápl na Klatovy i podruhé a má mečbol.

Kolín – Klatovy

4:3 pp

Tomu zápasu nechybělo nic. Od první minuty se šlapalo, střílelo. Bylo hodně vyloučení, takže se hrály přesilovky i oslabení. Padaly přesilovkové góly. I gól v oslabení. Gól do kabiny. Bylo trestné střílení. A nakonec i prodloužení. A vítězství pro kozly, takže domácí fanoušci odcházeli nadšeni.

Vedení v utkání se ujali hosté. Po kolínské přesilovce, kde mohli domácí udeřit, ale neudeřili, najednou hosté ujeli do přečíslení tři na jednoho. A se štěstím puk do branky dotlačili. Přesněji řečeno. Byl to vlastňák. Puk se do branky dostal po odrazu od dojíždějícího kolínského hráče.

Kolín ale ještě v první třetině vyrovnal a ujal se vedení. Po řadě šancí, kdy třeba Jankovský v oslabení spálil prázdnou bránu, nebo Procházka v sólu trefil do betonů, Kolín vyrovnal v přesilovce. Netušilův pokus dorazil u brány připravený Březina. A ten i poslal kozly do vedení. Vteřinu před koncem první třetiny a v oslabení! Kozlové dobře pracovali a vybojovali vhazování v útočné třetině. Zumr ho vyhrál za sebe na Pýchu, ten posunul na modrou na Březinu. Rána. Bum a gól do šatny.

Když proměnili kozlové další přesilovku v prostřední části, vedl Kolín už 3:1. To zase začaroval Šafránek. Zašilhal očima i tělem a místo přihrávky najednou vystřelil a všichni mu to snědli i s navijákem, jak se říká.

Vedení ale do konce základní hrací doby kozlové neudrželi. Hosté ve druhé třetině snížili. Sejpal vyrazil těžkou střelu, ale puk se od mantinelu vrátil zpět na dorážku. A v poslední třetině si pak kozlové dali druhý vlastní gól. Jednu z přesilovkových přihrávek Klatov bek tečoval do brány - 3:3.

Hokejová bitva tak pokračovala v prodloužení. Náhlá smrt měla grády. Kozlové do desetiminutovky nastoupili v přesilovce, ale neproměnili. Nicméně se dostali do aktivity a vynutili si další faul. A ten potrestali. Šafránek s Pýchou si vyměnili puk, Pýcha pak vypálil, Jankovský tečoval – 4:3 pp.

Kolín vzal druhý bod v sérii a ve středu pojede do Klatov s mečbolem. Klatovy naopak budou hrát o vynucení čtvrtého utkání a prodloužení sezony.

Branky: 18. Březina (Netušil, Šafránek), 20. Březina (Pýcha, Zumr), 33. Šafránek (Pýcha), 64. Jankovský (Pýcha, Šafránek) – 6. Tulačka (Roubal, Houfek), 40. Vavřička (Rubner, Eret), 50. Rubner (Eret, Vavřička). Rozhodčí: Battěk – Pechánek, Roischel. Vyloučení: 8:10, navíc TS za faul Šillera (KLT). Využití: 3:1. Oslabení: 1:0. Třetiny: 2:1, 1:1, 0:1 – 1:0. Diváci: 937. Stav série: 2:0.

Kolín: Sejpal – Březina, Pýcha, Hanzl, Havelka, Barták – Jankovský, Šafránek, Malý – Zumr, Martínek, Procházka – Netušil, Pilný, Němec.